Новини
Суспільство

У Кам’янці шукають кандидатів у присяжні суду

Кам’янець-Подільська міська рада оголосила пошук кандидатів у присяжні міськрайонного суду для формування нового списку присяжних. Необхідна кількість – 15 осіб, повідомляє прес-служба. 

Зазначається, що 31 січня 2020 року закінчується термін повноважень присяжних Кам’янець-Подільського міськрайонного суду, список яких затверджений рішенням міськради від 31.07.2017 №24/25.

Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція суду (м.Кам’янець-Подільський та Кам’янець-Подільський район), та виявили бажання бути присяжним, просимо Вас до 24 січня подавати до міської ради (за адресою майдан Відродження,1 каб. 117) такі документи:

– власноручно написану заяву про включення до списку присяжних Кам’янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області (див. зразок).

– ксерокопії паспорта громадянина України (1 – 4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання) або ксерокопія паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідка про реєстрацію місця проживання або місця перебування.

– довідка з місця роботи (для працюючих) або копія трудової книжки або пенсійного посвідчення (для непрацюючих або пенсіонерів);

– документ, що підтверджує відсутність судимостей (може надаватись кандидатом у присяжні додатково, але не пізніше дати розгляду даного питання на засіданні комісії. У такому випадку в заяві зазначається, що довідка буде надана після її видачі органами Національної поліції).

– документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, які перешкоджають виконанню обов’язків присяжного (може надаватись кандидатом у присяжні додатково, але не пізніше дати розгляду даного питання на засіданні комісії. У такому випадку в заяві зазначається, що така довідка буде надана після її видачі медичним закладом).

Додаткову інформацію можете отримати у каб.207, майдан Відродження,1 або за телефоном: (03849) 5-15-52.

Довідкова інформація:

Хто може стати присяжним?

Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

1) визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;

2) які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;

3) які мають незняту чи непогашену судимість;

4) народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;

5) особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;

6) громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;

7) особи, які не володіють державною мовою.

Гарантії прав присяжних

Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України.

За присяжними на час виконання ними обов’язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов’язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов’язків у суді не допускається.

На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов’язків із здійснення правосуддя.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter