Новини
Здоров’я

У Нетішині можуть відкрити Центр кардіологічного диспансеру

У Нетішині говорять про перспективу відкриття Центру кардіологічного диспансеру. Про це повідомили у міській раді.

Зазначається, що 17 січня до міста завітав заслужений лікар України, доктор медичних наук, головний лікар Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру Андрій Кланца. Він є ініціатором розвитку кардіохірургії на Хмельниччині. Метою приїзду фахівця до Нетішина було ознайомлення з приміщеннями нетішинської лікарні, де незабаром може запрацювати Центр кардіологічного диспансеру.

«Створення таких центрів іні­ціювало Міністерство охорони здоров’я декілька років тому», – пояснює Андрій Іванович. Вони мають бути розташовані так, щоб за годину хворого з гострим інфарктом міокарда доставили до закладу і плюс мати ще одну годину – на виконання процедури стентування. Якщо, для прикладу, пацієнт у важкому стані перебуває в Нетішині, а його потрібно доправити у Хмельницький і надати допомогу – в дві го­дини неможливо вклас­тися. Тож почали втілювати ідею створення реперфузійних центрів у віддалених районах та містах, адже до цього вони були тільки у столиці та обласних центрах.

«Ми зацікавлені, щоб цей проект був реалізований у Нетішині, адже для нас дуже важлива якість і оперативність надання послуг на місці. Окрім того, відкриття такого центру дасть змогу додатково забезпечити робочими місцями профільних спеціалістів», – розповів очільник міста Олександр Супрунюк. 

У цьому році Нетішинська ОТГ очікує отримати ангіограф – високоточне обладнання, яке зокрема дозволяє визначити, де саме у судинах порушений кровообіг, допоможе рятувати пацієнтів з інфарктом й інсультом.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter