Подоляни відзначили святковою ходою чергову річницю Дня Соборності України | Поділля News
Новини
Суспільство

Подоляни відзначили святковою ходою чергову річницю Дня Соборності України

На межі Волочиського району Хмельницької області та Підволочиського району Тернопільської області сьогодні, 22 січня, чергову річницю Дня Соборності України відзначили святковою ходою.

Як розповіли у прес-службі облради, на мосту єднання через річку Збруч відбулася урочиста зустріч делегацій від двох областей.

Після традиційного обміну короваями на мосту відбулось з’єднання синьо-жовтого Державного Стягу. Далі учасники урочистої ходи попрямували до Волочиська, де відбувся мітинг. 

Голова обласної ради Михайло Загородний наголосив: «Рядки Акту Злуки, проголошеного 22 січня 1919 року на Софійському Майдані у Києві, написані кров′ю – як минулих, так і нинішніх поколінь. Незламність соборності підтвердив час, адже ідея нашої єдності ґрунтується на самовідданості та героїзмі українців. День Соборності України увійшов до національного календаря як свято, яке ми відзначаємо на державному рівні. Адже ідея соборності України була однією з найзаповітніших мрій українців протягом довгих років. Але саме упродовж останніх років це свято набуло особливого значення».

У хвилині мовчання учасники зібрання помянули усіх героїв, які загинули за незалежність України та поіменно згадали загиблих земляків з Волочиського та Підволочиського районів у російсько-українській війні.

З нагоди Дня Соборності відбулися урочисті заходи у селі Гусятин Чемеровецького району,  де делегація Хмельниччини під час святкової ходи зустрілася на мосту єднання через річку Збруч з делегацією Тернопільщини. Після дружньої зустрічі, обидві делегації вирушили у смт Гусятин Тернопільської області, де відбулися міжобласні заходи.


Автор: Мельник Галя

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter