Новини
Суспільство

Державний архів Хмельницької області звинуватили у зловживаннях

Державному архіву Хмельницької області рекомендували припинити дії з ознаками зловживання монопольним становищем. Про це повідомляють у Хмельницькому обласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України.

Як зазначається, антимонопольники встановили, що Державний архів Хмельницької області безпідставно відмовив громадянам у наданні копій оцифрованих раніше документів на електронну адресу за допомогою файлообмінника. 

Антимонопольники зауважують, що такі дії містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, що передбачене пунктом 2 статті 50  та частиною першою статті 13 Закону України “Про захист економічної конкуренції” у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем, шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку

Державний архів повинен проінформувати про вжиті заходи протягом місяця.

У 2019 році Державний архів Хмельницької області запропонував громадянам оплатити копії архівних документів у електронній формі за тарифом, як за створення (оцифрування) нових електронних копій документів. При цьому на час подання звернень такі оцифровані електронні копії вже були створені. На виконання рекомендацій Державний архів Хмельницької області припинив стягувати плату за надання копій вже оцифрованих документів як за створення нових документів.

Нагадаємо, у Хмельницькому відкрили ще одне приміщення архівного відділу.

Автор: Галина Мельник

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter