Новини
Суспільство

У Нетішині шукають присяжних для міського суду

Особи, які бажають бути присяжними, подають на ім’я міського голови заяву, в якій вказують про надання згоди бути присяжним Нетішинського міського суду, а також зазначають про відповідність вимогам статті 65 Закону України “Про судоустрій і статус суддів” та відсутність обмежень, які передбачені частиною 2 статті 65 зазначеного Закону.

До заяви додають копію паспорта, довідку про відсутність судимості, довідки з психоневрологічного та наркологічного диспансерів про неперебування на обліку.

Документи подаються до 28 лютого 2020 року у відділ правового та кадрового забезпечення апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради за адресою: вул. Шевченка, 1, каб. 209, тел. 9-00-95.

Присяжним може бути громадянин України, який досяг тридцятирічного віку і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного окружного суду, якщо інше не визначено законом.

Не включаються до списків присяжних громадяни:

  • визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними;
  • які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов’язків присяжного;
  • які мають не зняту чи непогашену судимість;
  • народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя;
  • особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення;
  • громадяни, які досягли шістдесяти п’яти років;
  • особи, які не володіють державною мовою.

Нагадаємо, у Кам’янці-Подільському також шукають кандидатів у присяжні міськрайонного суду для формування нового списку присяжних. Необхідна кількість – 15 осіб.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter