Новини
Освіта

Університету Кам’янця-Подільського збільшили фінансування

Хмельниччину з робочим візитом відвідав заступник Міністра освіти і науки України Єгор Стадний. У Хмельницькому він зустрівся з керівниками закладів фахової передвищої освіти області та обговорив питання реформи системи управління та фінансування закладів вищої освіти.

Зокрема йшлося про концепцію розподілу держфінансування закладів вищої освіти у 2020 році та Закон України «Про фахову передвищу освіту». За словами заступника міністра, прийдешня система фінансування базуватиметься на основі результатів діяльності навчального закладу, на певних індикаторах якості роботи. Це, наприклад, потрапляння вишу в рейтинги, кількість залучених коштів з бізнесу, активність у науковій діяльності тощо, повідомляє прес-служба Хмельницької ОДА.

«Ми будемо іти до єдиної системи фінансування, рівних умов освіти: управління, фінансування, регламент вступної кампанії, обсяг студентів, стипендії чи пільги. Ми маємо створити умови, в яких кращі заклади освіти будуть вигравати. Тим, хто працює на ринок праці, і чий випускник йде до роботодавця, не потрібно переживати, адже їхні випускники будуть затребувані  і працевлаштовані,» – наголосив Єгор Стадний.

У Кам’янці-Подільському він відвідав два виші – Кам’янець-Подільський національний університет імені І. Огієнка та Подільський державний аграрно-технічний університет, де зустрівся зі студентами та викладачами та відповів на запитання щодо реформи системи управління та фінансування закладів вищої освіти, яка розпочалася з 1 січня 2020 року.

«Коли набори здобувачів вищої освіти вдвічі менші, продовжувати працювати за цією ж системою просто неможливо. Ми ставимо за мету відійти від залежності від кількості і переходити до залежності від якості», – наголосив урядовець.

Під час спілкування з колективом ПДАТУ було обговорено, що чекає заклади фахової передвищої освіти, нові підходи у розподілі навчального навантаження, дуальну освіту, освіту дорослих тощо. Так, завдяки новій реформі Подільський аграрно-технічний університет отримав у 2020-му на 7 млн грн більше фінансування, ніж у 2019-му, повідомляє прес-служба міської ради.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter