Хмельницьке обласне управління культури осиротіло | Поділля News
Новини
Офіційно

Хмельницьке обласне управління культури осиротіло

Ірина Трунова більше не начальниця  обласного управління інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадміністрації.

Епоха цієї чиновниці тривала майже 10 років. На посаду керівниці одного зі структурних підрозділів облдержадміністрації Ірину Трунову призначив Василь Ядуха. Залишити ж кабінет очільниці управління їй довелося вже при Дмитрі Габінеті.

Офіційно Ірину Трунову звільнено за згодою сторін. Приводом стала її заява від 25 березня та лист-погодження Міністерства культури, молоді та спорту України. Неофіційна ж причина кадрових змін – скандал через призначення обласної премії ім. Т.Г. Шевченка самій собі. Нагадаємо, у протоколі засідання комісії від 26 лютого 2020 року йдеться: Ірина Трунова стала однією з двох цьогорічних лауреаток премії з  винагородою у 10 тисяч гривень. За це рішення проголосували семеро із семи присутніх на засіданні комісії членів. Примітно, що головою комісії була сама ж пані Ірина.

Після оприлюднення протоколу на одному з місцевих сайтів історія з премією набула розголосу у Фейсбук. Далі Ірина Трунова передала половину своєї грошової винагороди місцевій волонтерській організацій, яка допомагає  військовим ООС. Такий жест у соцмережі викликав неоднозначну реакцію користувачів. Одні засудили чиновницю, інші відзначили: пані Трунова охоче долучалася до благодійних акцій і раніше.

Перипетії у культурній царині на цьому не завершилися. Наступним епізодом, за інформацією хмельницького ЗМІ, стало звільнення однієї з працівниць управління. Саме ця жінка, за версією Ірини Трунової, “злила” протокол засідання комісії з призначення обласної Шевченківської премії.

Фото: НГП

У 2012 році Ірина Трунова балотувалася у народні депутати від 187 виборчого округу. А у 2014 після Революції Гідності чиновницю намагалися люструвати на засіданні Ради Майдану. Проте безрезультатно.

27 березня 2020 року Ірина Трунова подала декларацію перед звільненням.

У ній зазначила земельну ділянку на 500 квадратних метрів у селі Вільховець Новоушицького району, яка належить її чоловікові Миколі Кожану. Сама Ірина з 2014 року володіє житловим будинком  у Хмельницькому на 72.5 квадратів. Вартість нерухомості не вказана. Також у чиновниці є автомобіль “Hyundai” 2012 року випуску за 160 тисяч гривень.

З початку року і до звільнення з посади  керівниці управління 52-річна Ірина Трунова заробила майже 58 тисяч гривень зарплати та майже 8 тисяч гривень пенсії. Зарплата Миколи Кожана в обласному академічному театрі ляльок від початку року – більше 37 тисяч гривень, ще близько 14 тисяч гривень – його пенсія.

На банківському рахунку Ірина Трунова має 45 тисяч гривень та 3 900 доларів. Ще 250 тисяч гривень жінка зберігає готівкою. У Приват-банку декларантка зазначила шість відритих рахунків, ще три рахунки у тому ж банку у її чоловіка.  Має Ірина Трунова і фінансові зобов’язання – з понад 37 тисяч гривень кредиту у ПАТ “ПУМБ” чиновниця на момент звільнення встигла відшкодувати більшу частину.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter