Новини
Екологія

У Хмельницькому річку очистять корисні водорості

З початку року рівень води у Південному Бузі знизився на 10 сантиметрів.

Усього кілька хвилин – і з зеленої пасти утворюється суміш корисних водоростей. Це – хлорела, яку вже 45 років виготовляє підприємство з Вінниччини для очищення стічних вод і водойм, а також як корм для риби. Продукція сертифікована, має висновки рибного господарства та Інституту гідробіології. Місцеві екологи зможуть підтвердити результат після проведення аналізу проб води.

Очистити воду Південного Бугу у Хмельницькому вирішили восени минулого року. Тоді ж була створена робоча група, до якої увійшли екологи, фахівці лабораторного центру водного господарства. За кошти міського природоохоронного фонду, а це 48 тисяч гривень, придбали 50 кілограмів хлорели.

При розмноженні ця водорость не споживає, а виробляє кисень, тож буде здійснювати баланс кисню нашої водойми. Крім того, вона очищає саму воду від різних домішок – фосфатів, сульфатів тощо. Також вона вбиває неприємний запах та є гарною кормовою базою для риби, – розповідає начальник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Олександр Луков.   

З початку року рівень води у Південному Бузі знизився на 10 сантиметрів, тому очищення річці просто необхідне.

У Хмельницькому вже чотири роки поспіль за кошти з міського бюджету Південний Буг зариблюють товстолобом, лящем і коропом. Торік вперше у річці з’явився білий амур. Якщо дозволить фінансування, відбудеться зариблення і восени, запевняють фахівці.

Детальніше у сюжеті МТРК Місто

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter