Новини
Суспільство

Влада Хмельницького готова взяти відповідальність за пом’якшення умов карантину

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин під час публічного селектору озвучив свої пропозиції уряду.

Участь у обговоренні, яке відбулося 28 квітня в режимі онлайн, крім очільника Хмельницького, взяли також мери Івано-Франківська та Конотопа, представники органів місцевого самоврядування Львова, Чернігова, Черкас, народні депутати та активісти Руху #SaveФОП з регіонів України.

Зокрема, Олександр Симчишин наголосив, що коронавірус нікуди не подінеться після 12 травня, коли, за попередньою інформацією, карантинні обмеження можуть почати послаблювати. Тому, на думку міського голови, держава має запропонувати дуже чіткі правила, за якими мають жити бізнес, освіта, медицина тощо.

За 48 днів (саме стільки в Україні триває карантин – ред.), я впевнений, ці правила держава мала би дати усім. І ми ці правила мали розуміти, – сказав Олександр Симчишин.

Як зазначає міський голова, влада обласного центру щодня пише листи та «посилає сигнали нагору». За його словами, органам місцевого самоврядування мають дати можливість на місцях, виходячи з епідеміологічної ситуації, самим ухвалювати рішення, що відкривати, а що закривати.

На початку, 11 березня, це було правильно – потрібно було розірвати ланцюги по всій країні. Зараз вони розірвалися. Зараз, наприклад, ми маємо у Хмельницькому три хворих – один в лікарні, двоє лікуються амбулаторно. Три хворих – а 300-тисячне місто стоїть і не працює, – прокоментував Олександр Симчишин.

Він вважає, що органи місцевого самоврядування самі повинні визначати, чи можуть працювати ринки різного спрямування, в залежності від визначених епідеміологічною службою норм.

Коротке відео, де Олександр Симчишин розповідає, як бачить вихід із ситуації з карантином:

Опубліковано Хмельницька міська рада Четвер, 30 квітня 2020 р.

Тому що не може бути так, що три хворих, а все місто стоїть, і 40 тисяч підприємців не працюють. Ми готові ці рішення приймати, ми готові спілкуватися з підприємцями, ми готові брати на себе відповідальність. Але нам потрібно дати ці повноваження, – зазначив міський голова.  

Також очільник Хмельницького попросив народних обранців узгоджувати свої рішення з органами місцевого самоврядування.

Не бійтеся нас питати. Ми працюємо в полі і знаємо ситуацію зсередини. Бо коли парламент проголосував першу серію пільг, він повністю рубанув по доходах місцевих бюджетів, залишивши їх фактично біля дуже-дуже сильно розбитого корита, звільнивши всіх під одну лінійку від земельного податку, від оренди за землю, від плати за комерційну нерухомість… Круто вийшло: «Епіцентр», в якого зараз все добре, він не заплатив земельного податку, а малий бізнес, який стоїть, який просто не має ресурсів, аби відновити свою діяльність, був у тих самих умовах, – резюмував міський голова.  

Повне відео публічного селектору

Повна версія публічного селектора Руху #SaveФОП «БІЗНЕС МАЄ ПРАВО !» від 28 квітня 2019 рокуУчасники:- активісти Руху…

Опубліковано Підприємці України / #SaveФОП Вівторок, 28 квітня 2020 р.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter