Новини
Армія

У Хмельницькому вшанували героя – почесного громадянина міста

Сьогодні, у третій день літа, на Алеї Слави, що на хмельницькому міському кладовищі у мікрорайоні Раково, віддали шану пам’яті загиблому у 2017 році військовослужбовцю Національної гвардії України полковнику Олександру Бойко.

До могили українського воїна зібралися бойові побратими, рідні та друзі, аби спільно вшанувати пам’ять загиблого нацгвардійця.

«Це був справжній бойовий офіцер, який вірно служив Україні й своєму народу. Він віддав своє життя за мир та свободу нашої країни. Це важка та непоправна втрата для усіх нас. Завжди пам’ятатимемо, берегтимо й шануватимемо пам’ять про полковника Бойка, завжди готові допомагати та підтримувати його найрідніших – сім’ю, це наш обов’язок до кінця життя», – розповідають його бойові побратими.

Капелан військової частини 3053 Нацгвардії відправив молебень за полеглого захисника, а також за упокій усіх бійців, що віддали життя за Україну.

Нагадаємо, полковник Олександр Бойко – український військовослужбовець, розвідник, спецпризначенець, полковник (посмертно) Національної гвардії України, заступник командира Загону спецпризначення «Вега-Захід». До початку війни на сході України він більше 10 років прослужив у 8-му окремому полку спеціального призначення, пройшов літню кампанію 2014 року, брав участь в обороні Луганського аеропорту. З початком російської збройної агресії проти України з 2014 року у складі 8-го полку спецпризначення виконував завдання на території проведення антитерористичної операції на Сході України. Брав участь у прориві блокади Луганського аеропорту. Неодноразово перебував у зоні проведення АТО, виконував бойові завдання щодо проведення розвідувально-пошукових заходів, ведення спеціальної розвідки, як безпосередньо на лінії зіткнення, так і в районах, де проводились оперативно-профілактичні заходи щодо незаконних збройних формувань. Зокрема, затримав російського офіцера-розвідника, який діяв на боці незаконних збройних формувань, виявив місце дислокації ворожого польового табору на 1500 осіб.

30 квітня 2017 вже у п’ятий раз виїхав на Схід, — в Луганську область. Загинув 3 червня 2017 року в районі села Катеринівка, Луганської області, потрапивши під обстріл.

Указом Президента України 2 вересня 2017 року нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно), почесною відзнакою Хмельницької міської громади «Мужність і відвага». Рішенням Хмельницької міської ради полковнику Олександру Бойко присвоєно звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” (посмертно).

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter