Новини
Суспільство

На Хмельниччині планують закрити три дитячі санаторії

Три фтизіатричні дитячі санаторії, розташовані у Хмельницькій області, налаштовані ліквідувати депутати області.

Про це свідчать проєкти рішень сесії обласної ради, запланованої на 25 червня 2020 року.

Під загрозою ліквідації опинилися:

Кам’янець-Подільський обласний дитячий спеціалізований санаторій
Обласний дитячий пульмонологічний санаторій у селі Великий Жванчик Дунаєвецького району
Обласний дитячий спеціалізований санаторій «Світанок», що у селі Маліївці Дунаєвецького району

Питання щодо ліквідації лікувальних закладів піднімалося наприкінці минулого року. За інформацією Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА, ці санаторії не увійшли в перелік тих, які на підставі медичної реформи з 1 квітня фінансуються Національною службою здоров’я України. Так само не передбачене фінансування закладів з обласного бюджету, повідомляє XM-inside.

Таким чином, санаторії, де дітям надавали комплексне протитуберкульозне лікування, стали фінансовим тягарем для держави.

Попри рішення органів влади, з ліквідацією санаторію «Світанок» не погоджуються його працівники. 15 червня зареєстровано петицію щодо недопущення закриття цього закладу, в якій йдеться, зокрема, про таке:

Ліквідовуючи санаторій, ви позбавите змоги оздоровлюватися та лікуватись дітей, які дійсно цього потребують… Щороку у нас покращують здоров’я до 400 дітей, проводиться контрольована хіміопрофілактика дітям, інфікованим туберкульозом, дітям з сімейних туберкульозних вогнищ та реабілітація і доліковування дітей після перенесеного туберкульозу. …Ми вважаємо, що реформа медицини повинна покращувати її доступність для пацієнтів, а не знищувати заклади, які вкрай важливі для дітей.

Для розгляду обласною радою петиції необхідно зібрати 1000 підписів. Наразі їх є 22. До засідання сесії залишилося десять днів.

У разі підтримки проектів рішень про ліквідацію, приміщення санаторіїв перейдуть на баланс громад. В цьому випадку їхня подальша доля залишається під питанням. Як і доля персоналу. А дітям, які потребують оздоровлення, в якості альтернативи пропронують амбулаторне лікування або Староушицький обласний дитячий санаторій «Дністер».

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter