Хмельницькому протипухлинному центру виділять кошти на лінійний прискорювач
Народні обранці від Хмельниччини підтримали звернення головного лікаря обласного протипухлинного центру до голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування щодо виділення коштів з держбюджету для придбання лінійного прискорювача.
Про це повідомив народний депутат від фракції «Слуга народу» Юрій Заславський під час виїзного засідання Комітету у Хмельницькому.
«Хмельницький обласний протипухлинний центр – заклад, який потенційно може рятувати тисячі життів як пацієнтів з Хмельниччини, так і пацієнтів з областей усього західного регіону, – заявив народний депутат. – Наразі ж там лікування проводиться на старому, малоефективному та небезпечному обладнанні. Воно має великі об’єми опромінювання, внаслідок чого здорові тканини одержують високі дози радіації, а це веде до виражених променевих реакцій і ушкоджень. У той же час лінійний прискорювач, яким зараз користуються у всьому світі, дозволяє сформувати потрібне поле опромінювання і направити пучок опромінення в пухлину, що зводить негативну дію на здорові тканини до мінімуму».
Як зазначив під час засідання комітету головний лікар ХОПЦ В’ячеслав Мороз, сам апарат коштує 58 млн грн, проте з підготовчими та будівельно-монтажними роботами вартість проекту складає майже 83 млн грн.
«Наш протипухлинний центр має суттєву перевагу для встановлення лінійного прискорювача, зокрема у нас вже облаштовані спеціальні каньйони і підготовлена проектно-кошторисна документація для реалізації проекту, – підкреслив В’ячеслав Мороз. – Це дозволить уникнути додаткових затрат для підготовки приміщення».
За його словами, щороку в області 2850 пацієнтів потребують променевої терапії. Проте враховуючи відсутність необхідного обладнання у Хмельницькій області, хворі змушені отримувати лікування в інших областях або за кордоном за власні кошти. Вартість такого лікування в середньому становить 100 тис. грн на одного пацієнта. Таким чином, люди, які не спроможні профінансувати власне лікування, приречені на скорочення тривалості життя.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2020/07/2-1-1024x683.jpg)
Нещодавно відповідний запит до МОЗ України вже направляв народний депутат, голова обласного осередку партії «Слуга народу» Сергій Мандзій. І хоча цей запит поки що не отримав очікуваної реакції від Міністерства, перемовини з цього питання тривають.
Юрій Заславський підкреслив, що депутати, які представляють Хмельниччину, будуть піднімати це питання на рівні фракції «Слуга народу» і зроблять все можливе, щоб знайти необхідні кошти для придбання лінійного прискорювача.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2020/07/3-1-1024x682.jpg)
Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter