Новини
Екологія

Відсьогодні на Хмельниччині заборонено ловити раків

З 1 серпня по 20 вересня 2020 року встановлено заборону на лов раків у рибогосподарських водних об’єктах Хмельницької області.

Мета заборони – захистити членистоногих на період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі.

“Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панциру є необхідним для розвитку особин. Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені”, – повідомляють в Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області.

У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків – у травні та серпні. У різних типах водойм линька раків починається в різний час. Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їхніх притоках, пізніше – в заплавних озерах. Терміни линьки самців і самок можуть не збігатися (різниця може складати від 5-7 до 12-15 днів). Проте загальна тривалість линьки у представників однієї статі в тій же водоймі не перевищує одного місяця.

В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (068) 384-98-10. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства, Порядку придбання чи збуту водних біоресурсів просять повідомляти за вказаним номером телефону.

Автор: Наталя Кошай

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter