Новини
Політика

У сільській громаді на Кам’янеччині раптово побільшало виборців

Спостерігачі ОПОРИ вбачають у несподіваному прирості кількості виборців в одному з сіл Хмельниччини спробу фальсифікації виборів, а селяни вперше чують про нових співмешканців.

Через зміну виборчої адреси у Слобідко-Кульчієвецькій громаді, що в Кам’янець-Подільському районі, приріст виборців становить 2,5 відсотка. У селі Мукша Китайгородська лише за трьома адресами додалося 74 виборці, повідомляють спостерігачі ОПОРИ. І зазначають: таке нетипове збільшення кількості осіб з правом голосу може свідчити про спробу фальсифікацій на виборах у громаді.

Слобідсько-Кульчієвецька сільська громада наразі лідирує на Хмельниччині за кількістю виборців, які змінили свою виборчу адресу в громаду. В результаті зміни виборчої адреси тут додалося 287 осіб з правом голосу, що становить 2,5% від кількості виборців у громаді станом на 31 липня 2020 р. Тоді, за даними Держреєстру, тут було зареєстровано виборчу адресу 11426 виборців.

Порівнявши цифри з сайту Держреєстру станом на 31 липня та 30 вересня 2020 р., спостерігачі ОПОРИ виявили аномальний приріст виборців у таких селах Слобідсько-Кульчієвецької сільської громади, як Слобідка-Кульчієвецька (72 виборці/10%), Мукша Китайгородська (115 виборців/5,5%), Оленівка (15 виборців/4,2%) і Тарасівка (14 виборців/3,8%).

Зважаючи на те, що традиційно явка виборців у регіоні становить близько 50%  (парламентські вибори 2019 – 53,12% у Хмельницькій області; місцеві вибори 2015 року – 51,4% у західних областях), таке збільшення кількості виборців може позначитися на результатах виборів у громаді.

Спостерігачі відвідали села громади, в яких зафіксовано найбільший приріст виборців, – Мукшу Китайгородську та Слобідку-Кульчієвецьку, де ознайомились з попередніми списками виборців. З’ясувалося, що в Мукші Китайгородській лише за двома адресами додалося 60 виборців: 46 за однією (перше фото) та 14 за іншою (друге фото).

У Слобідці-Кульчієвецькій за однією з адрес вказано 14 виборців. За словами мешканця цього будинку, про співмешканців йому нічого не відомо.

«Збільшення кількості виборців у громаді на 2,5% напередодні виборів є нетиповим на фоні інших громад області й може свідчити про ймовірність фальсифікацій», – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

Як повідомила ОПОРІ начальниця сектору комунікації ГУНП в Хмельницькій області Інна Глега, до поліції надходила заява з приводу ситуації щодо приросту виборців у Слобідсько-Кульчієвецькій громаді. Станом на 15 жовтня проводиться перевірка. Чи буде зареєстровано кримінальне провадження, залежить від результатів перевірки.

Читайте також: Місцеві вибори на Хмельниччині: чому це важливо?

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter