Потяг, названий на честь загиблого хмельничанина, відновлює рух
Дістатися з Хмельницького на Луганщину без пересадок – упродовж 8 місяців через пандемію пасажири Укрзалізниці не могли цього зробити. Але з середини грудня поїзд № 138/137, який сполучає обласний центр з Лисичанськом, відновлює рух. Він, як і раніше, курсуватиме щодня, долатиме під час рейсу понад тисячу кілометрів і проїжджатиме територією 5 областей України.
Раніше пасажири їхали до Києва автотранспортом або іншими потягами і в столиці здійснювали пересадку. Зараз такої необхідності вже немає, оскільки знову є можливість напряму дістатися Луганщини, Полтавщини, Харківщини та Києва, – зазначає головний спеціаліст із питань функціонування залізничного транспорту АТ «Укрзалізниця» Владислав Бондар.
Поїзд сполученням «Хмельницький – Лисичанськ» називають рекордсменом, а його маршрут – одним з найпопулярніших в Україні. Минулого року він перевіз майже півтора мільйона пасажирів.
Але особливим його вважають не через це. Минулого року потягу присвоїли ім’я «Максим Яровець». Він єдиний в Україні названий на честь полеглого на Сході військового. Персонал для його обслуговування відбирали серед провідників пасажирських вагонів, що пройшли відповідну атестацію та мають підтверджену кваліфікацію.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2020/11/Maksym-YArovets.jpg)
Продаж квитків на потяг уже відкритий. Курсуватимуть у його складі 17 вагонів: 12 плацкартних, 4 купейних та один СВ. Кількість вагонів може зменшитися або збільшитися – це залежатиме від пасажиропотоку.
Як зазначають в Укрзалізниці, під час слідування потягу, на всьому його шляху провідники постійно проводять необхідні в умовах пандемії дезінфікуючі заходи. Натомість, пасажирам нагадують: протягом поїздки, зважаючи на небезпеку поширення COVID-19, краще зайвий раз не ходити по вагону і залишатися на своїх місцях.
Варто знати, що зараз тимчасово у вагонах не можна буде придбати чай та каву. Тому пасажирам, які вирушають у подорож, необхідно мати з собою воду, печиво тощо. У провідника можна взяти лише окріп, безкоштовно, – додав Владислав Бондар.
У перший рейс з Хмельницького потяг «Максим Яровець» вирушить 13 грудня о 17.24. До Лисичанська прибуде за 20 годин.
Детальніше у сюжеті МТРК Місто
Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та Instagram, Twitter