На Хмельниччині рекордна кількість людей отруїлася грибами | Поділля News
Новини
Здоров’я

На Хмельниччині рекордна кількість людей отруїлася грибами

Порівняно з попередніми роками, кількість мешканців Хмельницької області, які стали жертвами “тихого полювання”, зросла у декілька разів. Минулоріч на території області не було зафіксовано жодного випадку отруєння.

За результатами грибного сезону на Хмельниччині зафіксували 31 випадок отруєння “дарами лісу”. Серед постраждалих – 11 хмельничан. Один випадок вживання у їжу сумнівних грибів закінчився для мешканки обласного центру летально.

Після споживання грибів, зібраних у лісах Хмельницького району, подружжя хмельничан почало почуватися зле. До медиків вони не звернулися, а займалися самолікуванням. Коли справа дійшла до госпіталізації, жінку врятувати вже не вдалося.

В організмі померлої виявили речовини, які притаманні мухомору червоніючому. На думку медиків, подружжя сплутало цей гриб з іншим, їстівним, повідомляє сайт Є з посиланням на лікаря з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентину Щавінську.

Лікарка також зазначила: у минулі роки на Хмельниччині за результатами грибного сезону фіксували по 6-7 випадків отруєнь. Минулого, 2019 року, у Хмельницькому, зокрема, не було жодного такого випадку. Причиною різкого росту отруєнь цьогоріч називають щедрий врожай грибів у лісах області, чому сприяла тепла погода.

Нагадаємо, через надмірну кількість грибників у лісах області на початку листопада перенесли початок сезону полювання.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter