Новини
Події

Голова Хмельницької ОДА відвідав ХАЕС

У день професійного свята енергетиків одне із найважливіших стратегічних підприємств області відвідав новопризначений голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій.

У рамках візиту очільник Хмельниччини завітав до навчально-тренувального центр ХАЕС, де ознайомився із процесом підготовки персоналу. Зокрема, керівник ОДА мав нагоду спостерігати за навчанням оперативного персоналу, який відпрацьовував одну із позаштатних ситуацій на повномасштабному тренажері блочного щита управління енергоблоку.

Побував голова обласної адміністрації у машинному відділенні першого та другого енергоблоків, безпосередньо ознайомившись із масштабами виробництва.

Особливий інтерес керівник Хмельниччини виявив  до спорудження нових потужностей, відвідавши будівельний майданчик майбутніх 3 та 4 енергоблоків.

Презентуючи енергопідприємство, генеральний директор ВП ХАЕС Андрій Козюра ознайомив керівника регіону із основними виробничими показниками підприємства, акцентував увагу на тому, що внесок ХАЕС в економіку області складає близько 15% від загальної виробленої товарної продукції. Стабільна робота енергопідприємства забезпечує суттєве зростання відрахувань до державного та місцевого бюджетів та фондів соціального страхування. Виробіток електроенергії у 2020 році (станом на 22.12.2020р.) склав 10 766 млн. кВт год., забезпечивши річну потребу в електроенергії п’ятьох таких областей, як Хмельницька.

Керівник атомної станції розповів також про основні етапи та плани щодо спорудження 3 та 4 енергоблоків ХАЕС, зауваживши, що перейти до наступної фази будівництва атомники зможуть після прийняття відповідного Закону Верховною Радою України.

«Завершення будівництва енергоблоків 3, 4 ВП ХАЕС вимагає найменших витрат в порівнянні з будь-якими іншими варіантами введення в експлуатацію 2000 МВт додатково встановленої потужності, дозволить створити нові робочі місця для населення як на період будівництва АЕС, так і в період її експлуатації. Збільшиться відрахування податків у бюджети всіх рівнів, пенсійні фонди. Будівництво нових енергоблоків Хмельницької АЕС дасть потужний поштовх для економіки держави», – наголосив Андрій Козюра.

Завершуючи візит, Сергій Гамалій висловив впевненість щодо надійної та безпечної роботи ХАЕС, де працюють справжні професіонали, і пообіцяв детально ознайомитися із питанням щодо спорудження нових виробничих потужностей.

«Спорудження 3 та 4 енергоблоків – один із найбільш вагомих і амбітних проектів уряду України, тому важливо об’єднати зусилля задля спільного результату», – підсумував очільник Хмельниччини.

З нагоди професійного свята Дня енергетика, голова Хмельницької ОДА, а також міський голова Нетішина Олександр Супрунюк вручили нагороди та відзнаки спеціалістам Хмельницької АЕС.

По завершенню візиту на ХАЕС, голова Хмельницької ОДА Сергій Гамалій з метою ознайомлення і вивчення стану медичного обслуговування жителів міста і ОТГ в умовах пандемії, відвідав також  міську медико – санітарну частину.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter