На Хмельниччині рибалки набраконьєрили на понад 380 тисяч гривень | Поділля News
Новини
Екологія

На Хмельниччині рибалки набраконьєрили на понад 380 тисяч гривень

Протягом 2020 року державними інспекторами Хмельницького рибоохоронного патруля проведено 754 рибоохоронні рейди та викрито 909 порушень природоохоронного законодавства, з яких 295 – грубі.

Протягом року оформлено 167 актів виявлення та вилучення безгосподарського майна, згідно з якими вилучено 354 одиниць заборонених знарядь лову.

Всього за цей період складено 447 протоколів:

  • 293 – за порушення правил рибальства
  • 136 – за незаконне придбання чи збут водних біоресурсів
  • 13 – за невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб
  • 4 – за виготовлення, збут, зберігання чи рекламу заборонених знарядь лову
  • 1 – за експлуатацію на водних об’єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням

На порушників накладено штрафів на суму 29 327 гривень. Збитки, завдані рибному господарству, склали 382 148 гривень. У порушників вилучено 721 одиниць заборонених знарядь лову», – розповів керівник рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.

До судів направлено 440 адміністративних справ для притягнення винних осіб до відповідальності. Відкрито 15 кримінальних проваджень, повідомляють у рибоохоронному патрулі Хмельницького.

Також впродовж 2020 року державні інспектори регулярно виявляли продаж риби без документів на ринках області. Із порушеннями торгували у смт Сатанів, смт Стара Синява, смт Летичів, а також містах Кам’янець-Подільський, Дунаївці, Деражня, Шепетівка, Нетішин та Хмельницький.

На всіх порушників складені протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 88-1 КУпАП. Матеріали справ передано до судів за місцем скоєння правопорушення для притягнення винних осіб до відповідальності.

В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області нагадують про телефонну «гарячу лінію»: (068) 384-98-10 куди можна повідомити про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби.

Нагадаємо, на Хмельниччині продовжує діяти заборона на вилов риби на зимувальних ямах та раків. На офіційному вебсайті Держрибагентства можна ознаймитися з їх переліком та інтерактивними картами розташування.

Також у Держрибагентстві нагадують, що любительський вилов риби взимку дозволяється на ділянках поза межами зимувальних ям зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’яти одиниць на рибалку, а на водоймах, де впроваджене платне рибальство, – не більше десяти.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter