Новини
Екологія

На Хмельниччині рибалки завдали шкоди довкіллю на майже 2 тисячі гривень

За два тижні нового року державні інспектори Хмельницького рибоохоронного патруля зафіксували 30 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. 

Зокрема, як повідомляють у Хмельницькому рибоохоронному патрулі, на порушників склали три протоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП, 10 – за ч. 3 ст. 85 КУпАП та вісім – за ч. 1 ст. 88 – 1 КУпАП. Оформлено дев’ять актів виявлення та вилучення безхазяйного майна.

У порушників вилучено 19 одиниць заборонених знарядь лову. Накладено штрафів на суму 935 гривень. Збитки, завдані рибним запасам, склали 1 853 гривень, – розповів керівник рибоохоронного патруля Андрій Полудняк.

Ловлять рибу сітками та хватками

У селі Горбасів Хмельницького району на річці Південний Буг державні інспектори викрили місцевого мешканця, який ловив рибу забороненим знаряддям – сіткою. До прибуття патруля рибалка встиг виловити 65 сріблястих карасів. Збитки, завдані водним біоресурсам, становлять 1 105 гривень.

Подібні порушення виявили і на річці Случ поблизу села Воронківці Хмельницького району. В цьому випадку порушник за допомогою хваткивиловив 12 карасів. Збитки, завдані водним біоресурсам, становлять 204 грн.

Ще одного рибалку з хваткою зупинили рибпатрульні на річці Случ поблизу села Щиборівка Хмельницького району. Громадянин виловив також 12 сріблястих карасів. В цьому випадку збитки – аналогічні, – 204 грн.

На усіх порушників склали адмінпротоколи за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ готуються для передачі до суду.

В Управлінні Держрибагентства у Хмельницькій області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (068) 384-98-10. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та Порядку придбання чи збуту риби прохання повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація: Розрахунок за незаконне добування водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах здійснюється відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди внаслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів». Так, компенсація за один незаконно виловлений екземпляр карася сріблястого – 17 грн.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter