Новини
Бізнес

Подоляни, які одноосібно обробляють землю, подали 3 тисячі декларацій про майновий стан і доходи

Метою проведення операції «Урожай» є контроль за повнотою сплати податків сільськогосподарськими товаровиробниками, а також громадянами, які самостійно обробляють власні земельні ділянки та реалізують сільськогосподарську продукцію.

Станом на 1 січня 2021 року подано 3024 податкових декларацій про майновий стан і доходи, отримані громадянами, які одноосібно обробляють земельні ділянки з метою отримання доходу. Сума задекларованих доходів складає 19,2 млн гривень.

Згідно з підпунктом 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (ПКУ) не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи (не підлягають оподаткуванню) доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України, для ведення особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.

Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому підпункту 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, перевищує 2 га, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.

Враховуючи зазначене, якщо фізичною особою отримано доходи в результаті обробітку земельних ділянок, які перевищують норми, встановлені підпунктом 165.1.24 пункту 165.1 статті 165 ПКУ, та з яких не утримано податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, така фізична особа зобов’язана подати податкову декларацію про майновий стан і доходи та сплатити податкові зобов’язання у визначений законодавством строк.

Також, за результатами проведення в Хмельницькому регіоні операції «Урожай»:

  • взято на облік та залучено до державної реєстрації 26 громадян;
  • заслухано на комісіях 207 суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері сільського господарства (як результат, рівень заробітної плати підвищили 133 суб’єкти господарювання).

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter