Новини
Кримінал

На Хмельниччині бізнесмен з сусідньої області заради наживи знищує заповідник

Вдруге за три місяці у заповідній зоні у колишньому Деражнянському районі руйнують дамбу. Після першого такого злочинного діяння на території заповідної зони було знищено гнізда птахів та тварин, завдано шкоди унікальним рослинам. Крім того, такі дії осіб, яких у грудні минулого року не вдалося встановити, створили проблеми з водопостачанням мешканцям навколишніх сіл. Цього разу руйнівників, які нищили греблю, не лише впіймали на гарячому, а й встановили, хто дав вказівку проводити відповідні роботи.  

На території Шиїнецького заповідника днями вкотре завдали збитків природі. На річці Рівець, яка підтримує рівень води в гідрологічному заказнику, вдруге розрили дамбу. Екологам надали матеріали, фото- та відеофіксації, завдяки яким вдалося встановити особу людини, яка керувала процесом руйнування заповідної зони – директор СТОВ «Прогрес» пан Мельник. Аби наповнити водою ставок, розташований нижче по течії річки, за допомогою важкої техніки розрили штучні загати та вдруге скинули рівень води в заказнику.

В них одне пояснення: їм треба заробляти гроші. Це «Вінницярибгосп», вони займаються розведенням риби, – пояснює начальник Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області Андрій Мартинов.

Одна з ймовірних причин, чому знову пошкодили греблю, – заказник досі не винесений в натуру, тобто його немає на кадастрових картах.

Він навіть не позначений на місцевості якимись аншлагами (інформаційними щитами – ред.), хоча голова ОТГ вже пообіцяв, що особисто це зробить. Проте ми будемо звертатися у Департамент екології Хмельницької ОДА, щоб включили в першу чергу винесення меж в натуру цього заказника, – коментує Андрій Мартинов.

Природоохоронці Хмельниччини провели перевірку і тепер направляють матеріали для реєстрації нового провадження, аби притягнути до відповідальності осіб, котрі в черговий раз шкодять природі, йдеться у сюжеті каналу Перший Подільський.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter