Новини
Бізнес

Підприємства, які торгувалися за постачання продуктів на Хмельницьку АЕС, оштрафували

Під час проведення відкритих торгів із закупівлі риби та м’яса для Хмельницької атомної електростанції у діях учасників тендеру виявили ознаки узгодженості. Ці товариства вже не вперше “ловлять” на антиконкурентних діях, зазначають у антимонопольників.

Південно-західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ «Марі Фудс» та ТОВ «ТК «Світ продуктів» загалом на 258 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії шляхом спотворення результатів торгів.

Відділення встановило, що полтавські компанії у 2018 році узгодили дії під час проведення ДП НАЕК «Енергоатом» ВП «Хмельницька АЕС» процедур відкритих торгів із закупівлі риби та м’яса.

Переможцем торгів було визнано ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів» з ціновими пропозиціями 406 459,20 та 780 990,30 грн відповідно.

Переможцем у зазначених процедурах закупівель стало ТОВ «Марі Фудс». Але товариство не надало необхідних документів у першій закупівлі та відмовилося від підписання договору у другій. Тому замовник відхилив пропозиції та обрав переможцем наступного учасника з найкращою ціновою пропозицією – ТОВ «Торгова компанія «Світ продуктів», – проінформував голова відділення Олег Федорчук.

За словами керівника відділення, обидва товариства не вперше притягають до відповідальності за антиконкурентну поведінку під час закупівель.

У серпні 2020 року вони вже були оштрафовані на 198 тис. грн. Товариства з того часу включені до Зведених відомостей щодо спотворення результатів торгів та не беруть участь у закупівлях, – зазначив Олег Федорчук.

За матеріалами пресслужби Південно-Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter