Новини
Події

Хмельницький міський голова провів перше засідання голів громад

Сьогодні в онлайн-форматі відбулося засідання регіонального відділення Асоціації міст України. Його провів міський голова Хмельницького, новий очільник Хмельницького регіонального відділення АМУ Олександр Симчишин. Під час зборів обговорили нагальні проблеми органів місцевого самоврядування краю та майбутні освітні заходи для фахівців місцевих рад.

Оскільки до наради долучились не лише громади, які є членами АМУ в Хмельницькій області, Олександр Симчишин розповів про роль Асоціації міст України у напрацюванні законопроєктів, що пов’язані із роботою органів місцевого самоврядування та поточних проблемах, над вирішенням яких зараз активно працюють.

Найближчим часом відбудуться загальні збори Правління АМУ. Після них ми ще раз зберемось і обговоримо питання, які будуть озвучені делегатами зі всієї України, щоб напрацювати консолідовану позицію громад Хмельниччини. Також ми хочемо долучити до активної співпраці представників влади різного рівня: від району, області до центральної влади, нардепів, Уряду. Тому дуже важливо налагодити зворотний зв’язок і чекатиму на ваші побажання. Сподіваюсь на активну комунікацію, обмін досвідом і продуктивну роботу, – наголосив голова регіонального відділення.

Міський голова Славути, член Правління АМУ Василь Сидор вкотре підняв проблему, яка склалась із тарифною політикою:

Врегулювати ціну на енергоносії для населення вдалось. Однак, комунальні підприємства планомірно доводяться до банкрутства. Вони неспроможні «потягнути» різницю в тарифах. Це реальна загроза – ми можемо не увійти в новий опалювальний сезон.

Також увагу на цій проблемі акцентував міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук. Окреслив і ряд інших актуальних питань: відсутня методика нарахування акцизу на пальне, що зменшує дохідну частину місцевих бюджетів. Також відсутність сплати пайової участі забудовників у створені та розвитку інфраструктури, яка з 1 січня 2021 року перестала надходити до місцевих бюджетів.

Голови громад Хмельниччини домовились, що нададуть пропозиції щодо освітніх заходів (практикумів, вебінарів, засідань РВ), які відбуваються на базі Хмельницького регіонального відділення у рамках проєкту «ПУЛЬС».

Олександр Симчишин нагадав про можливість отримання галузевих консультацій у місцевих радах та наголосив, що сподівається на продуктивну співпрацю та готовий зі свого боку докладати всіх зусиль, щоб спільно відстоювати інтереси громад краю.

Автор: Тетяна Новак

Читайте нас у Телеграм , у нашій групі Viber @ПоділляNEWS та InstagramTwitter