Новини
Полонська міська

За незаконне зберігання “шпигунської” ручки мешканець Хмельниччини сплатить штраф

Полонський районний суд визнав винним 34-річного жителя Шепетівського району у незаконному зберіганні спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації (стаття 195-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та наклав на нього стягнення у виді 850 гривень штрафу.

Як встановив суд, з вересня минулого по квітень цього року житель села на Полонщині зберігав техзасіб, який відповідно до висновку спеціаліста УСБУ у Хмельницькій області, належить до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації.

30 квітня 2021 року в адмінбудівлі Полонської міської ради ОТГ у присутності співробітника СБУ та свідків, чоловік добровільно видав технічний засіб з функціями негласного отримання й реєстрації аудіо-, відеоінформації – кулькову ручку.

У звичайну ручку у верхній частині біля затискача була вмонтована прихована відеокамера та з протилежного боку – мікрофон. Також зверху знаходилась кнопка активації відеокамери й мікрофона.

Правопорушник пояснив: кулькову ручку йому подарував знайомий і він не знав, що вона може відноситись до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, за використання якої передбачена кримінальна відповідальність.

При визначенні виду та розміру стягнення суд, зокрема, врахував, що чоловік визнав свою вину та розкаявся у вчиненому, обставини правопорушення та його наслідки, майновий стан, тому дійшов висновку про можливість накладення штрафу.

За матеріалами пресслужби Хмельницького апеляційного суду

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook