Новини
Інфраструктура

Прогнозовані платежі за газ допоможуть заощадити жителям Хмельниччини взимку

Аби зменшити платіжки за блакитне паливо під час опалювального сезону, понад 2500 мешканців Хмельниччини наразі обрали тариф «Твій газ Рівномірний платіж». Майже тисяча з них зробила це у липні.

Нова пропозиція «Хмельницькгаз Збуту» дозволяє розподілити фінансове навантаження на сімейний бюджет рівномірно протягом року та отримати прогнозовані витрати на блакитне паливо. Завдяки сплаті за газ рівними частинами вигідний тариф полегшує розрахунки за комірне навіть отримувачам субсидій.

Наприклад, пенсіонерка Людмила Василівна з Олешина у холодну пору року витрачає на опалення не менше 450 “кубів” блакитного палива щомісяця. В її будинку площею майже 200 квадратів, крім неї та дорослої дочки, мешкають ще двоє онуків та старенька мати. Аби в хаті було завжди тепло, господині не вистачало грошової допомоги від держави для повного розрахунку за газ. А ще є витрати на інші комунальні послуги, які взимку також зростають.

«Раніше під час холодів ми кожного місяця платили за газ від 4000 до 5000 грн, а вся субсидія складала лише 3700 грн. Завдяки тарифу “Твій газ Рівномірний платіж” відтепер щомісяця витрачаємо на паливо прогнозовану суму – 1764 грн. Відтак, сподіваюся, у майбутньому нам вистачатиме субсидії для оплати інших комунальних послуг, зокрема світла. До того ж нам легше сплачувати за газ рівними частинами протягом року, аніж з жовтня до квітня отримувати «кругленькі» рахунки», –  розповідає Людмила Василівна.

У рамках пропозиції вартість блакитного палива складає 7,99 грн за кубометр. Підключити тариф можна до 31 серпня нинішнього року, а діятиме він до 30 квітня наступного. Втім, аби сплачувати менше, слід поквапитися із переходом, адже щомісячний платіж розраховується за такою формулою: річний об’єм спожитого клієнтом газу множиться на фіксовану на рік ціну (7,99 грн кубометр) та ділиться на кількість місяців, що залишилась до кінця дії тарифу.

Якщо за час дії пропозиції споживач не використає увесь запланований обсяг газу, заощаджена сума залишиться на його особовому рахунку для майбутніх платежів.

Попри рекордне здорожчання блакитного палива на енергетичних біржах в Україні та Європі до понад 15 грн за кубометр, ми і надалі пропонуємо сплачувати за газ рівними частинами протягом року за фіксованою ціною 7,99 грн за куб м. Отож, несприятлива ситуація на ринку не призведе до збільшення витрат. Натомість тариф «Твій газ рівномірний платіж» усуне надмірні витрати на паливо під час холодів, коли зазвичай для обігріву осель використовується найбільше енергоресурсу і накопичується три чверті усіх боргів. Завдяки «розстрочці на газ» споживачі можуть зменшити навантаження на гаманці під час опалювального сезону до 40% і уникнути боргів, – зауважує директор ТОВ «Хмельницькгаз Збут» Андрій Левицький.

Дізнатися більше про “Твій газ Рівномірний платіж” та знайти калькулятор для обчислення суми щомісячного платежу, можна тут: https://rivnomirnyi.gaszbut.com.ua/

Перейти на тариф споживачі можуть у зручний для себе спосіб:

Нагадаємо, у травні 2021 року правила призначення субсидій були змінені. Відтепер грошову допомогу від держави виплачуватимуть виключно у готівковій формі. Розмір субсидії розраховується за соціальними нормативами один раз на рік, а отримуватимуть її українці за встановленим графіком, незалежно від обраного газового тарифу.

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook