Новини
Суспільство

Села Хмельниччини змагаються за звання найгарнішого в Україні

Вкотре серед малих населених пунктів обирають те, яке носитиме титул найгарнішого. Переможець отримає винагороду на розвиток своєї громади від команди та партнерів проєкту. Участь у конкурсі, який проводить команда Made in Ukraine, беруть 15 сіл з Хмельниччини, проте лише три з них наразі мають понад сотню голосів, а одне є поки беззаперечним лідером серед усіх учасників.

Як зазначено на сайті організатора конкурсу, спецпроєкт “Найгарніше українське село” має на меті відкриття українських селищ задля розвитку зеленого туризму, збереження їх самобутності та історії! 

Це проєкт про естетику, натхнення, нові подорожі та спогади! – наголошують організатори.

Конкурс оголосили у травні, і відтоді всі бажаючі могли надсилати заявки на участь, збір яких закінчився 20 вересня. Голосування стартувало з 25 вересня і триватиме по 25. З 1 по 15 листопада працюватиме професійне журі, а переможців оголосять 16 листопада.

Як йдеться на сайті проєкту, він був вигаданий для того, щоб показати, що мандрувати можна не тільки Києвом, Львовом або Одесою, а й маленькими селами.

Після чотирьох років подорожей Україною стало зрозуміло, що політика децентралізації позитивно вплинула на регіони. Села стали охайнішими, в них розбудовується інфраструктура, грантова допомога дала можливість робити певні атракції, реставрувати історичні пам’ятки. Села дійсно оживають! – зазначили організатори.

З Хмельниччини участь у конкурсі беруть такі села:

Старий Кривин, Самчики, Зіньків, Стригани, Кудинка, Варварівка, Жванець, Голики, Черче, Жердя, Залуччя, Миколаїв, Мирутин, Морозів, Яблунівка.

Наразі лідером за кількістю голосів не лише серед конкурсантів з Хмельницької області, а й серед усіх сіл є Старий Кривин Шепетівського району. У села, яке вже відоме своїм креативними та активними мешканцями, – 1260 голосів, у найближчого суперника, села Биківці Кременецького району Тернопільської області – 947. Самчики мають 612 голосів, Зіньків – 103. У решти – менше сотні голосів.

Нагадаємо, минулого року село Головчинці брало участь у конкурсі “Неймовірні села України-2020”, змагаючись за головний приз – 100 тисяч гривень, які можна було витратити на розвиток малого бізнесу в селі. Проте в результаті посіло 9 місце серед 15 фіналістів.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook