Новини
Бізнес

До Євросоюзу експортується більш ніж половина товарів з Хмельниччини

Експорт товарів подільського бізнесу у січні-серпні становив 526,8 мільйона доларів, що на 42,4% більше, ніж за перших вісім місяців торік. Імпорт зростав значно повільнішими темпами – на 26,9% до 393,4 мільйона доларів. Позитивне сальдо сягнуло 133,4 мільйона (минулоріч лише 59,9 мільйона). Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,34 (минулоріч за цей період – 1,19).

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу збільшився на 42,9% та становив 267,0 мільйона доларів, або 50,7% від загального вивозу. Здається, в області вперше фіксується, що Євроспільнота перевищила показник у п’ятдесят відсотків.

Найвагоміші експортні поставки товарів серед країн-членів ЄС здійснювалися до Польщі 14,4%, а також до Німеччини – 8,9%, Нідерландів – 6,1%, Бельгії – 5,8%. Окрім того, активно відбувалася торгівля зі Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Туреччиною, Білоруссю, Молдовою та Єгиптом.

Проте найбільшим партнером серед країн в експорті залишається Китай: Поділля вивезло товарів до Піднебесної на  86,1 мільйона, що становить 16,1% від загального показника.

Продукти рослинного походження становлять майже половину від загального вивозу товарів. Причому експорт зернових у порівнянні з торішніми показниками зріс майже у півтора раза до 201,4 мільйона доларів. Вивіз молока та молочних продуктів, яєць птиці, натурального меду зріс на понад одну п’яту до 15,6 мільйона; жирів та олій – у 2,4 раза до 36,9 мільйона.

Хмельниччина торгувала із 122 країнами світу, повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Стокове зображення від Depositphotos

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook