Новини
Духовність

З поліцією та суперечками ще одна парафія на Хмельниччині перейшла до ПЦУ (ВІДЕО)

На Шепетівщині парафія, що об’єднує прихожан із двох сіл, заявила про вихід зі складу Української православної Церкви (Московського патріархату) та приєднання до Православної Церкви України. Дискусії перед голосуванням між селянами та одним зі священників були запеклими. На зборах релігійної громади були присутні і правоохоронці.

Як відбувався перехід парафії сіл Прислуч та Колосіївка Полонської громади Шепетівського р-ну з УПЦ МП у Православну церкву України, знімали на відео. Його на своїй сторінці у Фейсбук виклав Андрій Моравський, настоятель Свято-Троїцької церкви, благочинний Полонського округу ПЦУ.

Звертаючись до громади, благочинний говорив таке:

Люди, які прийшли і нас вбивають, показали свою культуру: вбивство, гвалтівництво, злодійство, знищення всього, що українці набудували роками, що мають. Ми, українці, мирні. З тими, хто до України приїжджав, ми навіть старалися російською мовою говорити, бо вони ж нас «не понимают». Ви є парафіянами, все належить людям. Церква належить громаді. І голосами більшості, 51 відсотка, вирішується: якщо більшість за московською церквою, значить, громада, парафія, культова споруда залишається за Українською православною церквою (Московського патріархату). Якщо громада вирішує голосування і 51 відсоток мінімум за перехід, значить, московський патріархат повинен закон виконувати і передати громаді, яка переходить в Православну Церкву України. Так, щоб все було в рамках закону. Не треба мову нашу, українську, ставити позаду. Тому що мова, армія і церква – є три таких позиції. Якщо держава буде цього дотримуватися, це оберігати, то ніякий чужий чобіт, ніяка чужа загарбницька армія сюди не зайде. 8 років була середина, ніхто не хотів чіпати, говорили російські священники: «Какая разница?» В Понінці говорили на похороні: «По-глупому убиенный», «братский народ». Нині «братский народ» знищив частину України і вже тисячі наших дітей… Ви ніколи не заміните мамі дитину, яка вже в землі лежить. Ми нині маємо говорити в повному розумінні того, що відбувається в державі. Якщо люди хочуть української церкви – не перешкоджайте їм, – сказав отець Андрій.

Після палких суперечок обрали голову громади та проголосували за перехід з Української православної церкви (Московського патріархату) у Православну Церкву України.

Виникла суперечка також і щодо ключів, які місцева мешканка, прихожанка церкви не хотіла передавати громаді після голосування. Проте зрештою церкву відкрили та запросили парафіян увійти до храму.

Отець Степан, який перед тим заявив, що через поважний вік готовий скласти з себе повноваження настоятеля храму та поступитися місцем іншому, молодшому, священнику, забрав із церкви лише свої особисті речі.

А до парафіян звернувся отець Андрій:

Сьогодні у вашому селі сталася подія, на яку ви вже давно чекали. Шкода, шо не всі єдині серцем, шкода, що не всі єдині думкою, але більшістю, в рази більшістю ви сьогодні прийняли рішення перейти з Московського патріархату в Православну Церкву України. Від сьогодні ваша парафія є парафією українською, приєднана до лона нашої святої Української Церкви.

Нагадаємо, на Хмельниччині одна з релігійних громад не може перейти до ПЦУ разом з храмом через юридичні нюанси.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook