Хмельницькі комунальники попередили про відповідальність за шахраювання з лічильниками
Під час планового зняття контрольних показників та обстеження систем водопостачання працівники МКП “Хмельницькводоканал” виявили на одному з лічильників не лише зірвану пломбу, а й магніт, розташований поруч із обліковим пристроєм. Тож вирішили розповісти споживачам, чим можуть закінчитися такі спроби зекономити на оплаті отриманих послуг.
Принцип дії магніту, нагадують у комунальників, досить простий – при його застосуванні лічильник перестає рахувати спожиту воду, тож на оплаті комунальних платежів нібито можна зекономити. Проте таке маніпулювання з показниками може “влетіти” в копієчку, якщо обман буде розкрито.
Після того, як подібний “пристрій” знайдуть – нарахування послуг зростуть в рази. При цьому споживача буде переведено на розрахунок по нормі споживання з моменту останньої перевірки лічильника до дати виявлення магніту (конкретно у будинку, про який розповіли комунальники, проживає дві особи, отже норма споживання буде застосовуватися на двох осіб).
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/07/plomby-01.jpg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2022/07/plomby-02.jpg)
Крім цього споживачу буде проведено додаткове нарахування за пропускною спроможністю вводу, що складе 320 кубів. Споживача, який не оплатить нарахування сум, буде подано до суду для примусового стягнення цієї заборгованості, – наголосили у комунальників.
Також нагадали, що втручання в роботу лічильника води кваліфікується як крадіжка, і тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством України.
Стокове зображення від Depositphotos
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook