Новини
Суспільство

На Хмельниччині суд відхилив вимоги сина до матері про стягнення аліментів

До суду з позовом про стягнення аліментів з матері звернувся її повнолітній син. Пояснив, що після розлучення батьків з неї примусово стягували аліменти на його утримання до повноліття. На сьогодні йому вже виповнилося 18 років, однак він досі потребує фінансової допомоги матері, позаяк є студентом університету денної форми навчання на контрактній основі й не може водночас працювати. Навчання ж обходиться недешево, а мати добровільно йому не допомагає. Новоушицький районний суд у задоволенні позову відмовив.

Уважаючи помилковим висновок місцевого суду про неспроможність жінки платити аліменти, юнак оскаржив це рішення до апеляційного суду й просив задовольнити його позов. На його думку, те, що на утриманні матері перебуває двоє неповнолітніх дітей, не звільняє її від обов’язку утримувати повнолітнього сина у період його навчання.

Також звернув увагу, що матір з дітьми вимушено виїхавши до Туреччини під час повномасштабного вторгнення рф, досі там перебуває, хоча ця країна – одна з найдорожчих і не забезпечує гуманітарних потреб біженців – це «свідчить про наявність в неї джерел існування, що здатні забезпечити її потреби та можливість проживання в Туреччині».

Апеляційний суд зауважує, що обставини справи та норми чинного сімейного законодавства України дійсно підтверджують потребу і наявність права позивача на отримання аліментів від матері після досягнення повноліття у зв`язку з тим, що він продовжує навчання. Однак він не надав доказів, що мати має фінансову можливість їх платити.

Суд встановив, що жінка утримує двох малолітніх дітей, не працевлаштована й доходів, крім соціальної допомоги у розмірі 860 грн, яку одержувала до грудня 2021 року, не має.

Доводи сина, що перебування матері в одній з найдорожчих країн свідчить про наявність у неї джерел існування й підтверджує фінансову можливість сплачувати аліменти, ХАС відхилив, бо це – припущення.

Відтак Хмельницький апеляційний суд погодився з висновком місцевого суду, що на даний час жінка не має можливості сплачувати аліменти на утримання повнолітнього сина, який продовжує навчання. Апеляційну скаргу юнака ХАС залишив без задоволення.

За інформацією Хмельницького апеляційного суду

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook