Новини
Хмельниччина туристична

Славута – наймолодше місто Хмельниччини, що має статус історичного

Славута – населений пункт за 118 км від Хмельницького з населенням понад 30 тисяч мешканців. Це наймолодше місто Хмельницької області, яке має статус історичного. Його заснував князь Юрій Заславський у першій половині XVII століття.

У 1754 році містечку надали Маґдебурзьке право. Стрімкому розвитку місто може завдячувати князям Санґушкам, які володарювали тут з XVIII до початку XX століття.

У XVIII-XIX століттях Славута була промисловим центром Волині, саме завдяки тому, що там стрімко розвивалась велика кількість підприємств, заводів та фабрик.

Церкву Різдва Богородиці у Славуті звели у 1918 році на кошти місцевої православної громади та князя Євстахія Санґушка. Будівля – у стилі українського бароко, а її стіни розписані за зразком Володимирського собору в Києві.

Згодом у містечку з’явився костел святої Дороти. Споруда – копія костелу святого Євстафія в Парижі. Храм слугував родовою усипальницею родини Санґушків.

У радянські часи у костелі, за традицією, облаштували склад, де зберігали сіль. Вона суттєво попсувала стіни. наслідки радянської недбалості польська громада усуває донині. Коли доступ до підземель відкрили, з тілом княгині Дороти у відкритій домовині сталася халепа.

Підлітки ночами виносили тіло святої на територію сусіднього училища, аби лякати дівчат. І коли одного разу на світанку вони прийшли під вікна, аби забрати тіло, його там не виявилось. Де наразі поховане тіло княгині, ніхто достеменно не знає”, – розповідає зберігачка фондів Славутського історичного музею Тетяна Жоган.

У центрі Славути – набережна вздовж ставка на річці Утка. Також тут можна побачити найдовшу лавку в Україні протяжністю 213 м 12 см. Одночасно на неї змогли сісти тисяча школярів. Вони й розмалювали її візерунками.

За 12 км від Славути – Блакитні озера. Це каскад з п’яти глибоких штучних водойм із прозорою та чистою водою. Вони утворилися на місці відпрацьованих штучних кар’єрів, звідки видобували пісок для забезпечення роботи одного з найбільших у СРСР заводів залізобетонних виробів. Найпопулярніше серед відпочивальників озеро – поблизу села Стригани.

Більше інформації – у матеріалі Хмельниччина туристична

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook