Новини
Офіційно

Підсумки року, що минає, підбили у Хмельницькій обласній раді

У звіті голови Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк за 2022 рік йдеться про основні показники та здобутки, яких досягла область протягом року. Та про плани і пріоритети на рік 2023-й.

«Впродовж багатьох століть наш народ відчайдушно боровся за свою свободу і незалежність. У світі не знайдете аналогів таких випробувань, яких зазнали українці.  Але наш народ завжди зберігав свій свободолюбивий дух, гідність, любов до рідної землі й непереборне прагнення бачити її вільною і процвітаючою.

2022 рік мав стати для Хмельниччини роком розвитку, роком реалізації цільових програм, роком зміцнення матеріальної бази комунальних закладів. Роком, який у тісній співпраці з територіальними громадами, мав би дати ще більший поштовх до розвитку після  важкого «ковідного» 2021.

Але, на жаль, боротьба за нашу незалежність триває і тепер. Вир повномасштабного вторгнення в Україну зруйнував наш поступ з розбудови України і Хмельниччини зокрема, відтіснив на другий план реалізацію важливих для людей проєктів, посіявши біль і тривогу.

Захист нашої свободи та територіальної цілісності дається нам дорогою ціною. Ми пам’ятаємо і завжди будемо пам’ятати своїх героїв. А рашистський окупант буде знищений, бо ми «народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була».

Сьогодні Україна зібрала всі свої зусилля, об’єднала весь світ до підтримки, аби дати рішучу відсіч ворогу. Ми єдині в своєму прагненні відстояти рідну землю і перемогти. Кожен, незалежно від віку, соціального статусу, політичних уподобань, робить свій внесок у Перемогу. Нас не здолає ні ворожий вогонь, ні темрява, ні холод! Бо ми – українці!

Від імені всього депутатського корпусу обласної ради дякую всім жителям Хмельниччини за патріотизм, жертовність та силу духу! Ми переможемо, бо з нами Правда, Боже благословення та підтримка всього світу!

Слава Збройним силам України!

Слава Україні!»

Віолета ЛАБАЗЮК, голова Хмельницької обласної ради

Хмельниччина – гуманітарний тил. За період активної фази війни з лютого 2022 року на території Хмельницької області з інших регіонів України прийнято близько 390 тисяч переселених осіб, в тому числі перебуваючи на території області проїздом. Сьогодні західні регіони нашої країни є гуманітарним тилом України і ми тісно співпрацюємо з цілою низкою міжнародних організацій. Завдяки співпраці з німецькими волонтерами, зокрема Фондом Ukraine Help Now, вдалося залучити дороговартісне медичне обладнання та медикаменти. Так, медичне устаткування отримали такі заклади: Хмельницька обласна лікарня, Волочиська, Деражнянська, Білогірська, Ізяславська та Віньковецька багатопрофільні лікарні, Хмельницька обласна дитяча лікарня.

Суттєву допомогу надають місцеві волонтери через обласний гуманітарний штаб. Як зазначалося вище, при Хмельницькій обласній раді діє два гуманітарні хаби. Перший з них працює на базі Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького за адресою: м. Хмельницький, вулиця Соборна 60. Саме тут, починаючи з березня 2022 року, понад 45 тисяч переселенців отримали підтримку. Другий хаб працює над питанням формування та відвантаження гуманітарної допомоги, відповідно запитів органів місцевого самоврядування, які постраждали від війни. Це так звані «мости допомоги». Співпрацюємо з Дніпропетровською, Донецькою, Київською, Миколаївською, Одеською, Полтавською, Сумською, Харківською, Херсонською та Чернігівською областями.

Робота комунальних закладів Хмельницької обласної ради. Комунальні установи активно включилися в процеси оборони і підтримки. Так, в обласній філармонії облаштували тимчасовий пункт прийому переселенців, кінотеатр «Планета» прийняв у себе волонтерське об’єднання, у гуманітарно-педагогічній академії плели сітки, у театрі ляльок організовували благодійні вистави для дітей тих самих переселенців і робили ще багато корисного і необхідного на той час. Велика кількість соціальних закладів надають прихисток вимушено переміщеним особам. Активно себе проявила бібліотечна система.

У комунальних закладах обласної ради проживає 800 переселенців, в тому числі діти. Крім того, у закладах профтехосвіти області проживає понад 700 переселенців.

В поточному році змінено тип і назву Плужненської гімназії, було прийнято рішення про прийняття у спільну власність територіальних громад із державної власності 9 закладів професійно-технічної освіти, процес приймання триває.

На майнових потужностях обласної комунальної власності отримали прихисток Бахмутський фаховий коледж культури та Державний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Харитоненка Державної прикордонної служби України (м.Суми).

Задля Перемоги значна частина комунальних закладів та підприємств постійно надавали допомогу та надалі сприяють Збройним силам України, як у розміщенні, так і у всебічній матеріальній допомозі. З комунальної власності для потреб забезпечення військових формувань передано через центри комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України 70 автомобілів.

Підтримка внутрішньо переміщених осіб. Голова обласної ради Віолета Лабазюк регулярно здійснює робочі поїздки до територіальних громадах області. Основна мета зустрічей – познайомитися, поспілкуватися та почути нагальні потреби внутрішньо переміщених осіб, опрацювати пропозиції та спільно з керівництвом територіальних громад знайти шляхи вирішення наболілих проблем. Спільно з благодійними фондами передаємо внутрішньо переміщеним особам продуктові набори, а дітям з сімей переселенців – набори з іграшками, солодощами та канцелярським приладдям для належної організації навчального процесу. Всього сформовано 1424 набори на суму 395 тис. 714 гривень.

У грудні в гуманітарному штабі Хмельницької обласної ради, який функціонує на базі  обласного академічного музично-драматичного театру імені М. Старицького, грошові сертифікати для сплати за товар у мережі магазинів «АТБ-Маркет» номіналом по 500 гривень кожен на загальну суму 500 тисяч гривень отримала одна тисяча сімей маріупольців. Вручення сертифікатів вдалося реалізувати завдяки підписаному Меморандуму про взаєморозуміння між Хмельницькою обласною радою і релігійним Управлінням Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів в Україні.

Підтримка Збройних сил України. Спільно з волонтерською спільнотою активно працюємо на підтримку військових. Регулярно, раз у два тижні, формуються благодійні гуманітарні вантажі у «гарячі» точки, споряджаються передані автомобілі, генератори, медикаменти, продукти харчування, військове спорядження, засоби гігієни, «буржуйки», інші речі, які потрібні на передовій. За звітний рік, спільно з благодійним фондом “Ми поруч”, надано допомогу на загальну суму 7 млн 686 тис. гривень.

Суспільно-наукова платформа «Хрещення. Становлення. Перемога». Напередодні Дня Української Державності цьогоріч вперше на теренах Хмельниччини відбулася подібна платформа. Під час заходу було розглянуто ряд важливих питань, зокрема: історію державотворення та участь Хмельниччини в цих процесах; російсько-українську церковну війну; міжнародну підтримку у воєнний час; необхідність посилення співпраці та розвиток партнерства обласних рад; необхідність реалізації ефективних реформ; національно-патріотичне виховання молоді.

Робота над законодавчими ініціативами. Протягом року неодноразово у режимі відеоконференції здійснювалася участь у роботі комітетів Верховної Ради України. Чільним є питання продовження реформування законодавства про службу в органах місцевого самоврядування. Так, під час роботи запропоновано розглянути низку напрацювань щодо внесення змін до відповідного законопроекту, а також врахування пропозицій та зауважень до нього.

Робоче відрядження в США. У вересні 2022 р. на запрошення американської благодійної організації «August Mission» здійснено робочий візит до американського штату Юта. Мета візиту – налагодження подальшої плідної міжнародної співпраці щодо підтримки Хмельниччини в умовах війни. Протягом тижня, під час щоденних робочих зустрічей з представниками влади, підприємств та організацій Доцільно зазначити, що за результатами цих зустрічей напрацьовано низку перспективних проєктів, які в найближчі місяці буде реалізовано на теренах Хмельниччини.

Одна із зустрічей в США вже знайшла своє продовження і на Хмельниччині. Підписано меморандум про співпрацю з представниками релігійної організації “Церква Ісуса Христа Святих останніх днів”, основною метою якого є сприяння у сфері благодійної діяльності на некомерційній основі. Ключові напрями співробітництва: підтримка внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок війни; підтримка комунальних закладів охорони здоров’я, соціального захисту.

Ще одна зустріч завершилася домовленістю про подальшу співпрацю, підкріплену фінансовою підтримкою ІТ-компаній у нашому регіоні. В роботі зараз перебувають проекти, як: хакатон на мілітарі тематику; хакатон на тему гуманітарної допомоги; підвищення кваліфікації проєктних менеджерів та менеджерів з продажів місцевих ІТ-компаній (серія зустрічей із залученням досвідчених тренерів та спікерів).

Хмельниччина тримає лідерство у вивченні основі кібербезпеки серед територіальних громад. У продовження реалізації Меморандуму про взаєморозуміння між Хмельницькою обласною радою і Фондом цивільних досліджень та розвитку США в Україні щодо впровадження безпечних інформаційно-комунікаційних технологій у громадах краю, укладеного у 2021 році цього річ, у листопаді проведено дводенний семінар для методистів закладів загальної середньої освіти області з теми «Кібергігієна та методи її викладання». Основна мета заходу – навчитися захищати інформацію, розширити знання з кібербезпеки та передати набуті навички здобувачам освіти, що вкрай необхідно для сьогодення.

Пріоритети 2023:

1. Підтримка підрозділів Збройних сил України.

2. Підтримка внутрішньо переміщених осіб.

3. Підтримка волонтерського руху.

4. Розвиток обласних комунальних закладів.

5. Розвиток міжрегіонального співробітництва, залучення іноземної гуманітарної допомоги.

6. Впровадження пілотного проєкту з управління твердими побутовими відходами.

7. Раціональні пропозиції та рекомендації щодо шляхів можливого відновлення витоку річки Південний Буг для прийняття обласної програми.

8. Впровадження основ кібербезпеки серед школярів середніх закладів освіти області.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook