Новини
Берездівська сільська

Три громади Шепетівщини отримають кошти на вирощування енергетичної верби

2 мільйони гривень отримають три громади Хмельниччини для вирощування енергетичної верби, яка використовуватиметься для опалення комунальних підприємств.

U-LEAD з Європою надасть локальну субсидію Крупецькій, Ганнопільській та Берездівській громадам для підвищення енергетичної безпеки громад через забезпечення умов для вирощування енергетичних культур.

“З 1 березня ми почали реалізацію цього проєкту. Він передбачає створення материнських розсадників верби, підготовку фахівців для управління такими об’єктами,  створення програми енергетичної безпеки громад та закупівлю техніки. Крім того, проєкт є унікальним, і впроваджується на рівні громад вперше в Україні”, – розповів Дмитро Василенко, керівник регіонального офісу U-LEAD в Хмельницькій області.

Проєкт передбачає закладання материнських плантацій енергетичних культур шляхом підготовки земельних ділянок та висадки саджанців на підставі аналізу ґрунту. Також, відбудеться навчання представників громад основам догляду за плантаціями енергетичних культур.

Крім того, фахівці проаналізують територію 3-х громад для визначення кращих земель для подальшого розсаджування верби. Після того, громадам допоможуть розробити програми розвитку енергетичної безпеки та методичні матеріали з економічними розрахунками подальшого підвищення енергобезпеки  в наступні роки.

Комунальні заклади 3 громад забезпечать базовою технікою для перероблювання енергетичних культур, що сприятиме енергетичній незалежності громад.

“Впроваджуватиме проєкт Громадська організація “Хмельницький енергетичний кластер”, яка має досвіт реалізації низки проєктів у сфері енергетики. Цей досвід важливо поширити на інші громади, адже в теперішніх умовах російської агресії та постійних атаках на енергоінфраструктуру важливо бути енергонезалежними кожній громаді”, – наголосив Дмитро Василенко, керівник регіонального офісу U-LEAD в Хмельницькій області.

Довідка: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook