Понад мільйон сіянців для лісів планують виростити на Хмельниччині (ФОТО)
У Хмельницькому селекційно-насіннєвому комплексі цьогоріч планують виростити 1 мільйон 150 тисяч сіянців із закритою кореневою системою. А вже зовсім скоро на Шепетівщині планують почати працювати на італійській лінії точного висіву насіння.
Як повідомили у пресслужбі Подільського лісового офісу, вирощуватимуть сіянці сосни, дуба, модрини та ялини. А саме:
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/siyantsi-lis.png)
Італійська лінія точного висіву насіння Urbinati має запрацювати орієнтовно за тиждень у філії Ізяславського лісового господарства.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/lis-03.jpeg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/lis-04.jpeg)
За допомогою нового обладнання насіння автоматично висіватиметься у мультиплати, наповнені торфосумішшю. Потім зернята проростатимуть на полях дорощування, площа яких загалом становить 7 500 квадратних метрів. Розташовані вони в Ізяславській та Славутській філіях ДП “Ліси України”.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/lis-05.jpeg)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/lis-06.jpeg)
Як розповіли у Подільському лісовому офісі, проєктна потужність лінії дозволяє отримувати до 4 мільйонів сіянців на рік. За зміну на італійському обладнанні можуть створювати до 100 тисяч посадкових місць.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/03/lis-07.jpeg)
У Подільському лісовому офісі, крім Хмельницького селекційно-насіннєвого комплексу, є ще один – на Тернопільщині. Цього року його планують розширювати.
Читайте також: Фінські машини самостійно саджають ліс на Хмельниччині
Автор: Тетяна НовакВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook