Під собором Олександра Невського кам’янчани влаштували пікет (ФОТО, ВІДЕО)
Мешканці Кам’янеччини підхопили хвилю масових переходів релігійних громад з Української Православної Церкви московського патріархату (УПЦ мп) під юрисдикцію Православної Церкви України (ПЦУ), яка стрімко шириться Хмельниччиною після скандалу з побиттям військового у хмельницькому храмі. Поблизу собору святого благовірного князя Олександра Невського, побудованого у Кам’янці-Подільському у 1893 році на честь 100-річчя «приєднання» Поділля до росії, зібралася релігійна громада щодо вирішення долі храму.
Збір громади щодо переходу до ПЦУ ініціювали місцеві громадські активісти в соціальних мережах.
“КАМ’ЯНЧАНИ! ВАЖЛИВО! Не проспіть історичний час! Біля Собору Алєксандра Нєвского вже збираються активні люди, щоб нарешті встановити справедливість та довести, що в Україні має бути церква, яка не є структурою ФСБ. Від ВАС, від КОЖНОГО залежить майбутнє України! Поки наші Захисники воюють проти агресора на фронті, МИ повинні вичистити свою землю від ворожих прислужників в тилу! ВІДСТОЄМО РАЗОМ власність нашої громади!” – йдеться в заклику.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/340088622_664097865724888_5728261972389764337_n-732x1024.jpg)
Активісти повідомляють, що служителі церкви “звозять своїх прихожан автобусами”.
Також зазначають, що отець Дімітрій, котрий раніше відмовився провести панахиду за загиблим Героєм Костею Агаповим, також приїхав відстоювати московський патріархат.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/340114823_128311423463285_7679865513292044870_n-768x1024.jpg)
Станом на 12 год біля храму УПЦ мп зібралось чимало вірян, які вимагають переходу релігійного осередку до ПЦУ.
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/Screenshot_5-2.png)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/Screenshot_7-1.png)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/Screenshot_8.png)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/Screenshot_13-1.png)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/Screenshot_14-1.png)
![](https://podillyanews.com/wp-content/uploads/2023/04/Screenshot_12-1.png)
Ініціативу активістів активно підтримують містяни в соцмережах.
Невже справді е ще ті ,які підтримують раду??? Жах? То їх на передову до Бахмуту
Церква на українській землі – тільки українська !Усі хто прийшов у церкву і співає, у вашу сім’ю не прийшло горе, ваш будинок цілий, ви маєте , що їсти – то ви хочете щоб ваші попи і єпіскопи привели це зло до вас. Як ви будете дивитися в очі нашим воїнам , які захищають васСлава Герою! Слава камянчанам! Слава Богу! І Слава тільки українським церквам!Слава Україні!!!!Гнати московських попів!!!!
Нагадаємо, минулого тижня позачергова сесія міської ради відбулася у Кам’янці-Подільському. Депутати одноголосно прийняли три звернення щодо заборони московського патріархату на території України, виходу Кам’янець-Подільської єпархії УПЦ мп зі складу російської православної церкви, припинення договорів оренди чи користування УПЦ мп церковними спорудами, що перебувають у державній власності. Також проголосували “за” 19 проєктів про припинення користування земельними ділянками московською церквою та одне – про скасування оренди.
Зауважимо, що не всі очільники громад готові приймати рішення, після яких релігійні громади, пов’язані з російською церквою, позбуваються права користуватися землею, порушуючи тим самим закон. Очільниця Красилівщини Ніла Островська заявила: “ми не можемо діяти як в середньовіччі, влаштовуючи самосуди і розправи над тими, хто не подобається”.
Також напередодні з’явилась інформація, що з храму Почаївської Ікони Божої Матері УПЦ на Кам’янеччині священники та прихожани бусами вивозять майно.
Автор: Наталя КошайВсі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook