Новини
Бізнес

Ввезення нафтопродуктів на Хмельниччину зменшилося на чверть

Імпорт товарів на Поділля знизився за перші два місяці року на 10,2% у порівнянні з січнем-лютим минулого року до 104,6 мільйона доларів. Торік за цей період зростання становило понад третину.

На показники імпорту суттєво вплинуло стрімке – до чверті від загального обсягу ввезення – зменшення закупівлі подільським бізнесом мінеральних продуктів: придбано на 19,8 мільйона. Частка цієї групи в обсязі імпорту скоротилася до 18,9%.

Нагадаємо, коли йде мова про мінеральні продукти, передусім маються на увазі палива мінеральні; нафта та продукти її перегонки. Палива за кордоном придбано на суму 18,5 мільйона при зменшенні в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 25,4% – фактично на понад чверть.

Натомість закупівля полімерних матеріалів, пластмас та виробів залишилася на довоєнному рівні. Імпортовано пластмас на 1,2% більше, загалом на суму 14,7 мільйона. Частка цієї групи імпорту становила 14,1%.

Варто зазначити, що за окремими групами, які становлять суттєву частку в імпорті Поділля, падіння також не відбувалося. Скажімо, поставка машин, обладнання та механізмів; електротехнічного обладнання зросла на 6,2% до 23 мільйонів, що склало 22% від загального обсягу.

Область також на майже одну шосту наростила ввезення текстильних матеріалів та текстильних виробів. За два місяці збільшення становило 15% – до 4,9 мільйона. Відповідно частка текстилю в загальних показниках склала 4,9%.

Продуктів рослинного походження закуплено на 4,5 мільйона, що менше ніж торік у понад два рази, повідомили в Головному управлінні статистики у Хмельницькій області.

Автор: Костянтин Зварич

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook