Новини
Інфраструктура

Зарості борщівника просять знищити мешканці села у Хмельницькій громаді

Проблему борщівника у Хмельницькій громаді намагаються вирішити вже кілька років поспіль. І з року в рік на боротьбу з цією небезпечною рослиною з бюджету міста виділяються дедалі більші кошти. Проте проблема від цього не вирішується.

У селі Олешин, що у Хмельницькій громаді, місцеві мешканці б’ють на сполох: “оранжерея” борщівника вже розрослася в небезпечній близькості до місця масового скупчення людей. Від влади люди вимагають дієвих рішень.

КОМУНАЛЬНА СЛУЖБА СЕЛА!!! ВИКОСІТЬ, БУДЬ ЛАСКА, ЦЮ ОРАНЖЕРЕЮ!!! – такий допис, доповнений фото поширили на сторінці Олешинської громади.

Вказана також локація – біля автобусної зупинки. У коментарях про проблему та її вирішення пишуть різне:

Люди, чому ви чекаєте, що хтось за вас це зробить? Якщо комунальникам на людей наплювати, то ви збираєтеся самі поміж цих хащів ходити????? А не простіше було до цього не доводити, а раніше щось робити.??? І до речі, я десь читала, що якщо борщівнику 7 років не дати випустити цвіт, то він сам пропаде.

Викосити не допоможе. На наступний рік буде вп’ятеро більше. Потрібно викопувати і заливати оцтом або відпрацюванням.

Підтримую, бо діти йдуть зі школи і можуть попектися.

Старосту заарканюйте, це її робота

В нас нема комунальної служби села, пишіть звернення, на Симчишина, це не повноваження старости. Всі питання до мера Симчишина. А він вже дає наряд на КП, все інше писанина це як рибою об лід.

Поки такі як ви будуть (підтримувачі), староста і буде болт на нас забивати. На знищення борщовика, щорічно виділяють кошти в бюджеті. З таким же макаром, можна скинутись і дорогу поасфальтувати… Кожен повинен виконувати свою роботу.

Методи боротьби з борщівником описані неодноразово. Їх у своїй роботі використовують комунальники Хмельницької громади. Зокрема, три-чотири рази за сезон викошують небезпечну рослину.

У нас є визначені ділянки, їхня площа, орієнтуючись на них ми проводимо покоси й здійснюємо фінансування. Займаємось лише косінням. Було б гарно в комплексі приймати й хімію, але на території населених пунктів її застосування не можливе, – розповідала про боротьбу з борщівником минулого року начальниця відділу з благоустрою управління комунальної інфраструктури Хмельницької міської ради Тетяна Циб.

Скошування борщівника найефективніше на перших стадіях його розвитку, доки ще не з’явився бутон, доки не з’явилося суцвіття з бутонами. Чому? Бо рослина настільки потужна, що насіння достигне навіть в скошеному вигляді. Коли вже є суцвіття, ефекту від скошування не буде жодного. Насіння осяде на ґрунті, – пояснила також доцентка кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету Людмила Казімірова.

Та додала: насіння борщівника поширюється також водами, яких на Хмельниччині чимало.

Минулого року на боротьбу з борщівником виділяли 900 тисяч гривень. Цього року Управління комунальної інфраструктури міськради оголосило двоє торгів (для міста Хмельницький та громади), очікуваною загальною вартістю 899,9 тисячі гривень.

Автор: Тетяна Новак

Всі новини на одному каналі в Google News  Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook