Новини
Духовність

На Тернопільщині та Рівненщині заборонили пішу ходу паломників УПЦ МП до Почаєва

Хресна хода мала стартувати напередодні 19 серпня з Хмельниччини на Тернопільщину. На Хмельниччині рішення ради оборони щодо заборони масових релігійних заходів, в тому числі паломництв, у липні та серпні прийняли ще місяць тому. Аналогічне рішення про заборону хресних ходів та паломництв прийняли і на Рівненщині.

Рада оборони Тернопільщини, яка діє при Тернопільській обласній військовій адміністрації, заборонила проводити пішу ходу парафіянам УПЦ МП до Почаєва. Хресна хода мала стартувати напередодні 19 серпня з Хмельницької області до Тернопільської, і завершитися у Почаївській Свято-успенській лаврі. Однак через можливі порушення громадського порядку, ходу проводити заборонили.

Під час ради оборони Тернопільщини заслухали доповідь військових, представників СБУ та Нацполіції. Військовослужбовці та правоохоронці додали, що під час воєнного стану піша хода представників УПЦ МП може викликати порушення громадського порядку, тому варто утриматися від будь-яких подібних зібрань прочан.

«Починаючи з 19 серпня представники московського патріархату можуть здійснити ходу і можуть здійснити її з території Хмельницької області, здійснюючи перехід через Тернопільську область до Почаєва. Що було запропоновано, враховуючи ситуацію, заслухавши військових, представників СБУ, Нацполіції, а також коменданта області, було прийнято рішення щодо заборони таких дійств по території області», — розповів голова Тернопільської обласної військової адміністрації Володимир Труш.

В поліції Тернопільщини додають, що перед рішенням проаналізували подібні заходи, які проводилися минулого року в області, і дійшли до висновку, що піша хода може бути небезпечна перш за все для самих прочан.

«Зараз йде війна, є інформація, що можуть бути провокації на таких заходах. Поліція звісно ж буде посилено працювати для недопущення таких речей, але даний захід несе небезпеку в тому, що можуть бути порушення громадського порядку, можуть бути провокації ворога, які можуть потім використати у своїх засобах масової інформації для пропаганди. Тому рахуємо недоцільним проведення такого заходу», — зазначив виконувач обов’язків начальника обласного управління Нацполіції Сергій Зюбаненко.

Раніше віряни УПЦ МП проводили подібні піші ходи до Почаєва. Остання відбулася 5 серпня, коли вшановується Почаївська ікона Божої Матері. Тоді до Почаївської Свято-успенської лаври прибули більше тисячі прочан з різних міст України. В коментарі ZAXID.NET начальник управління етнополітики, свободи совісті та цифрових трансформацій департаменту культури та туризму Тернопільської ОВА Ігор Кульчицький зазначив, що на той час заборони на проведення пішої ходи не було.

Прийняли відповідне рішення також на Рівненщині.

Так, через загрозу державній безпеці підтримали заборону проведення в Рівненській області масових релігійних заходів у вигляді походів і демонстрацій (так звана «хресна хода») з 19 по 25 серпня. Доповнили список об’єктів критичної інфраструктури області, які потребують першочергово захисту від повітряних уражень. Підтримали посилення охорони обласного комунального підприємства «Міжнародний аеропорт – Рівне», – повідомив про чергові рішення Ради оборони Рівненської області начальник ОВА Віталій Коваль. 


Автор: Адміністратор сайту

Всі новини на одному каналі в Google News 
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook