У Славуті на розчистку каналізації, забитої сміттям, витратили понад 600 тисяч гривень за тиждень
Ситуація із засміченням каналізаційних мереж у Славуті набула катастрофічних масштабів. Через масове порушення правил користування системою, міський водоканал був змушений залучати надпотужну спецтехніку з Києва для порятунку інфраструктури.
45 тонн відходів в одній КНС
Масштаби проблеми вражають: лише за минулий тиждень фахівці промили понад 1500 метрів мереж. Найскладніша ситуація зафіксована на каналізаційно-насосній станції №4, звідки вивезли десятки тонн побутового сміття, яке городяни скидають в унітази, йдеться у повідомленні на сторінці комунального підприємства Славути.


Лише з КНС №4 було вимито та вивезено близько 45 тонн різного сміття, яке надійшло туди безпосередньо з каналізаційної мережі. Ці цифри не потребують додаткових пояснень. Вартість таких робіт лише за тиждень склала більше 600 000 грн.
Фінансова відповідальність для порушників
У водоканалі наголошують: величезні суми, які витрачаються на ліквідацію аварій, могли бути спрямовані на модернізацію труб та підвищення якості послуг. Відтепер підприємство займає принципову позицію щодо відшкодування збитків, оскільки фактично, каналізаційна система використовується не за призначенням, а як місце для утилізації сміття.


Заходи, які впроваджує УВКГ:
- Документування: Кожен випадок засмічення фіксується із зазначенням характеру відходів та місця виникнення.
- Штрафні санкції: Якщо технічні обставини дозволять визначити джерело засмічення, витрати на аварійні роботи будуть покладені безпосередньо на винних споживачів.
- Моніторинг: Накопичена інформація дозволяє аналізувати джерела системних проблем у конкретних мікрорайонах.
Останнє попередження
Ігнорування правил створює реальну загрозу повної зупинки водовідведення в окремих частинах міста. У разі масштабної аварії відновлення системи може тривати днями, що залишить мешканців без критично важливої послуги.


Адміністрація КП УВКГ застерігає: користування каналізацією як сміттєпроводом більше не розглядатиметься як «побутова дрібниця». Кожен порушник має бути готовим до серйозних фінансових наслідків.
Всі новини на одному каналі в Google News
Підписуйтесь та оперативно слідкуйте за новинами у Телеграм, Вайбер, Facebook
Читати інші новини