У квартирі хмельничанина живе 3 тисячі рідкісних живих істот
Екзотичні жаби, рептилії, велетенські таргани, волохаті павуки-птахоїди, рідкісні комахи та плазуни – усі вони мешкають у звичайній квартирі хмельничанина Руслана Юшкевича. У домашньому тераріумі їх понад три тисячі.
У цьому тераріумі живуть ящірки, батьківщина яких – острів Пананг, це Індонезія, Малазія. Зазвичай ближче до Екватора проживають. Цікаві тим, що не виростають більше 10 сантиметрів і у їхній популяції – тільки самиці.
Окрім цих ящірок, які полюбляють поласувати медом і лише під час годування поводяться мирно, у тераріумах живе ще понад двадцять видів плазунів. Це віковий бананоїд з віями з луски. Через слаборозвинені щелепи він кусається не надто боляче. Є й родичка звичайної ропухи – в’єтнамська жаба з витрішкуватими очима та шипами на шкірі.
“Дуже цікаво поспостерігати, коли жаба чи тритон відкладає ікру. За кілька тижнів проходить еволюція тварини від клітини до динозавра, коли вона виходить з води”, – розповідає тераріуміст Руслан Юшкевич.
У його царстві рептилій та комах є й рідкісні види. Приплюснутий павук-фрін – сліпий. Замість очей у нього довжелезні вуса.
Утримувати таких тварин у домашніх умовах не складно, каже Руслан. Єдина проблема – вони тікають з тераріуму.
“Перше що вони роблять – ховаються і знайти їх важко. Шукаєш десь по верхах, по тумбочках, потім знаходиш в кутку: сидить один. Потім через день-два знаходиш іншого. Береш ємність і намагаєшся акуратно накрити, не лякаючи, не встиг – починається екстрим”, – каже Руслан Юшкевич.
Плазуни вдома нікому не заважають. Не скаржаться на екзотичних сусідів й інші мешканці будинку. Кажуть, страшно було лише спочатку.
“Був такий випадок, що у Руслана втік скорпіон, то дружина трошки боялася, не знала що робити. А так, зазвичай, ставимося нормально, але страх є трохи, що він заліз і буде повзати під ковдрою. А зараз вже адаптувалися”, – каже сусід Олександр Попович.
Руслан планує з часом організувати виставку своїх домашніх улюбленців, аби якомога більше людей ознайомилися з життям рідкісних комах та земноводних.
Джерело : “Вечірній Кам’янець”
Автор: Тетяна Новак