Хмельничани більше не сплачуватимуть пенсійний збір при обміні валют

 

З початку року в Україні більше не діє норма про стягування 2-відсоткового пенсійного збору з операцій під час купівлі готівкової валюти, – повідомляють у пресс-службі  Національного банку України.

Такі новації стали наслідком  ухваленого  20 грудня депутатами Верховної  Ради України закону «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році».  Із дня його оприлюднення -31 грудня – закон набув чинності. Відтак з 1 січня  пенсійний збір під час обміну валют в нашій державі не сплачується.

Прихильники  скасування цього збору наголошують: крок необхідний, бо  тіньовий валютний ринок в Україні вже перевищив 50%. Відтак,  такий відсоток тінізації валютних операцій створює додатковий девальваційний тиск на гривню й ускладнює механізм функціонування офіційного валютного ринку в країні.

Такої ж позиції дотримується і національний регулятор,  і міжнародні фінансові організації.

Водночас додатковий збір з обміну валют приносив немале наповнення в казну Пенсійного Фонду України. За 11 місяців 2016 року надходження від цього збору становили 326,61 млн. гривень. При цьому планувалося, що надійде його значно менше – 190,66 млн.  гривень.

 

Для довідки: Збір із валютних операцій вперше в Україні було запроваджено  1998-го року як тимчасовий захід: до 2006 року його ставка становила 1,5%, згодом знизилася до 1,3%, у 2007 році – до 1%,  2008-го року – до 0,5%, а  2009-го – до 0,2%.

 2011 року парламент скасував пенсійний збір з операцій з іноземною валютою, але вже 2014-го знову повернувся до його стягування за ставкою 0,5%. Варто зауважити, що із 1998-го до 2015-го року  пенсійний збір з валютних операцій мали сплачувати усі без винятку. А із 2015 року  ставку пенсійного збору під час купівлі валюти в готівковій та безготівковій формі  було підвищено з 0,5% до 2%. Паралельно з цим  з числа платників цього збору було виключено юридичних осіб, а об’єктом збору визначено виключно готівкові операції з купівлі валюти.

Схоже

Сьогодні, 24 березня, о 20:30 на одну годину зануряться у темряву сотні знакових споруд світу та десятки тисяч будинків, щоб приєднатися до всесвітнього природоохоронного руху. Управління з питань екології благоустрою міста закликає небайдужих жителів міста Хмельницького приєднатись до кампанії Година Землі і вимкнути світло на 1 годину! Хмельничани цього року ввосьме підтримають акцію. Крім цього, 24 березня о […]

Весняний призов триватиме від 1 квітня до 31 травня.  Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 15 лютого 2018 року № 33/2018 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” у квітні-травні 2018 року […]

У період з 1 до 30 квітня 2018 року громадяни, які володіють зброєю та боєприпасами без законних підстав, матимуть змогу добровільно здати її до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім […]