У Хмельницькому відкриють сімейний соціальний гуртожиток «Промінь надії»

Вже наприкінці січня «Промінь надії» зможе приймати не лише одиноких безхатьків, а цілі сім’ї, які опинилися без даху над головою. Для них облаштують цілий корпус. У гуртожитку буде 5 кімнат, душові, кухня, столова.  Знедолені сім’ї зможуть проживати тут півроку, поки не підшукають собі помешкання. Тим часом, у реабілітаційному центрі вже створили стаціонарний пункт обігріву для безпритульних людей. Тут вони зможуть пережити люті морози. Для безхатьків облаштували 3 кімнати і готові прийняти 20 осіб. За потреби ліжкомісць буде ще більше. Усіх забезпечать харчуванням і піклуватимуться про них, переконує соціальний працівник Неля Митрофанова: «У нас всі співробітники розмовляють з клієнтами ввічливо – не «Ей ти», а «Володимир Іванович, Іван Федорович», ми до них ставимося шанобливо, бо вони теж люди. Ми надаємо різні послуги – забезпечуємо харчуванням, допомагаємо відновити документи. Це і психологічна допомога, і працевлаштування». Реабілітаційний центр «Промінь надії» працює у Хмельницькому з 2007 року. Зараз тут постійно проживають близько 30 осіб. Усі вони з різних причин опинилися без даху над головою. Їх знаходили у підвалах, на вокзалах чи біля смітників.

Галині Павлівні 72 роки. Останніх 12 місяців вона живе тут: «Я колись жила в селі з мамою, у нас був свій будинок. Мама померла, а брат не захотів, щоб я була біля нього і вигнав мене. Довго жила на вокзалі, а потім мене привезли сюди». Жінка переконує, що живеться їй у притулку добре. Вона стежить за новинами, читає газети. А влітку навіть обробляє свою грядку: «Ціле літо мала тут город, працювала, щоб не було скучно. Вирощувала капусту, огірки, картоплю, моркву, навіть кавуни були». Пані Тетяна у «Промені надії» живе місяць. Каже, що раніше винаймала квартиру у Хмельницькому. Родичів у жінки немає. Зараз чекає, поки соціальні працівники допоможуть їй відновити втрачені документи. Потім жінка планує влаштовувати нормальне життя: «Я одинока, рідних в мене немає. Тут мені допоможуть відновити документи і потім планую шукати роботу. Хай тільки потеплішає». До реабілітаційного центру торік звернулися більше 300 безхатьків. Звідси більшість вийшли зовсім іншими людьми, переконує директор закладу Валентина Жердецька: «В нас торік було 3 пари, які уклали шлюб. Вони знайшли тут свою другу половинку і вийшли з притулку разом влаштовувати нове спільне життя». 

Схоже

Весняний призов триватиме від 1 квітня до 31 травня.  Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 15 лютого 2018 року № 33/2018 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” у квітні-травні 2018 року […]

У період з 1 до 30 квітня 2018 року громадяни, які володіють зброєю та боєприпасами без законних підстав, матимуть змогу добровільно здати її до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім […]

В управлінні праці та соціального захисту населення взялися за розроблення Програми зайнятості хмельничан на наступних два роки. У майбутню Програму планують включити окремі пункти стосовно допомоги у працевлаштуванні особам, які не здатні конкурувати на ринку праці та створення робочих місць за рахунок залучення інвесторів у місто. Детальніше у сюжеті ТРК “Місто”