Ціна Різдва: скільки коштувала хмельничанам кутя

Мак, зерна пшениці, родзинки. А ще мед та халва. Усе це – основні інгредієнти для приготування традиційної різдвяної страви – куті. Та попри те, що продукти дещо подорожчали, активність покупців не зменшилась. А ось черги напередодні Святвечора на ринках збільшились.

На продовольчому ринку покупці діляться рецептами традиційної страви – куті. Як правило, у багатьох інгредієнти однакові – пшениця, мак, родзинки, мед, волоські горіхи, халва.

Ціни на них  помірні. За словами продавців, такі ж, як і минулоріч: склянка пшениці – 2 гривні (як і минулого, і позаминулого року), склянка маку – 10 гривень. І хоч люди купували цього року менше, ніж раніше, але – купували все одно.

Найдешевша халва на ринку коштувала 29 гривень.  Цезвичайна, соняшникова. За ванільну треба було віддати близько 32 грн., за арахісову – 60.

Дорогим виявився волоський горіх: склянка – 25 гривень. Таку ціну продавці пояснили неврожаєм. Мовляв, навесні дерева померзли через морози, а те, що залишилося, літом всхоло. Відтак горіхів на ринку дуже мало.

Далі за рецептом – родзинки. Ціни тут також різні. До прикладу, за родзинки без кісточок продавці правили 110 гривень за кілограм.

Далі за списком – мед. Його ціна – в межах 50-60 гривень. Прдавці стверджували: мед в ціні не дуже зріс. Та й люди через безгрошів’я брали його мало – лише на кутю.

Та попри незначне зростання цін на інгредієнти для куті, люди все ж не відмовилися від неї. Бо, кажуть, традицій треба дотримуватися. А без куті і Різдво – не Різдво. 

Подробиці – у сюжеті Поділля-центр.

Схоже

Сьогодні, 24 березня, о 20:30 на одну годину зануряться у темряву сотні знакових споруд світу та десятки тисяч будинків, щоб приєднатися до всесвітнього природоохоронного руху. Управління з питань екології благоустрою міста закликає небайдужих жителів міста Хмельницького приєднатись до кампанії Година Землі і вимкнути світло на 1 годину! Хмельничани цього року ввосьме підтримають акцію. Крім цього, 24 березня о […]

Весняний призов триватиме від 1 квітня до 31 травня.  Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 15 лютого 2018 року № 33/2018 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” у квітні-травні 2018 року […]

У період з 1 до 30 квітня 2018 року громадяни, які володіють зброєю та боєприпасами без законних підстав, матимуть змогу добровільно здати її до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім […]