Хмельницький у 2017-тому році витратить більше 14-ти мільйонів гривень на світло

 

14,5 мільйонів гривень у бюджеті міста Хмельницького закладено на заходи, що покликані модернізувати системи освітлення,  відремонтувати та побудувати нові, а також зробити апгрейд старим системам зовнішнього освітлення.

Найбільша сума в головному кошторисі обласного центру закладена саме на освітлення міста. На ці цілі міські обранці передбачили  аж 9 мільйонів гривень. А от сума на  капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення суттєво скромніша – всього  1 мільйон  700 тис. грн.

Щоб на оплату рахунків міський бюджет витрачав менше, міські обранці передбачили в скарбниці гроші  на  заміну світильників на енергозберігаючі лампи по місту. На це планують витратити теж в рази менше, ніж передбачили на освітлення – 2 мільйони гривень.

Модернізувати освітлення та замінити його на економне міські депутати планують і в багатоповерхівках обласного центру. За кошти  загального фонду бюджету на заміну існуючого освітлення під’їздів на світлодіодні світильники в бюджеті Хмельницького на нинішній рік передбачили 800 тисяч гривень.

Правда,  критиків  у цього рішення чимало. Адже нині  звичайні лампи розжарювання  на сходових клітинах  багатоповерхівок на своїх місцях недовго затримуються, що вже говорити про недешеве енергоощадне світло.   Адже ніде правди діти: і нині чимало мешканців обласного центру живуть  за принципом: «спільне – значить нічиє», а значить  доля  звичайних ламп розжарювання у під’їздах може спіткати і їхніх енегроощадних родичів.

Схоже

Після сьогоднішнього рясного дощу, який тривав приблизно годину, частина вулиць міста “традиційно” перетворилася на венеціанські канали. І якщо Соборна “відбулася легким переляком”, то сусідній з нею вулиці Вайсера пощастило менше: біля овочевого ринку води було по коліна, а небайдужі хмельничани намагалися пробити зливні отвори, аби швидше спустити воду з проїжджої частини. Дісталося й вулиці Шевченка […]

Вулиця Соборна на відрізку від перехрестя з вул. Подільською до перехрестя з вул. Вайсера залита водою до рівня тротуару. Автомобілі, схожі на кораблі, долають цю ділянку повільно, але це не рятує перехожих, яким вода з дороги, піднята рухом автівок, виливається під ноги. Зазвичай на цій вулиці вода після дощу стікає досить швидко, і подібної халепи […]

А також понад десять кілограмів прострочених медикаментів. Усі небезпечні відходи вже місяць приймає екобус. Також до екологічної машини еко-свідомі городяни можуть принести люмінесцентні лампи, термометри, тари з-під фарб, розчинників, вживані фільтри. Наступний заїзд екобуса відбудеться 20 липня. Зустрічатиме він еко-свідомих мешканців Книжковець. Подробиці у сюжеті МТРК Місто