ОТГ Хмельниччини повернули в держбюджет більше 12 мільйонів гривень цільових грошей.
Із майже 216 мільйонів гривень цільових коштів, які минулого року отримали об’єднані територіальні громади Хмельниччини більше 12 мільйонів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад довелося повернути. Це сталося через те, що частина ОТГ не зуміли реалізувати проекти, на які вони ж самі і просили гроші.
Сумну лідерську статистику очолила Маківська об’єднана територіальна громада, якій з держбюджету було профінансовано 5466,6 тис.грн. Водночас освоїти тут спромоглися лише 952 тисячі гривень, а більше 4,5 мільйонів доведеться повернути назад в державний бюджет.
У Гвардійській ОТГ стан справ із освоєнням грошей державної субвенції кращий, ніж у Макові, проте і тут отримані повноваження, відповідальність і гроші не зуміли правильно розподілити. В результаті – у державну скарбницю доведеться повернути бюджеті на завершення реалізації проектів, які не зуміли завершити за цільові гроші з держбюджету.
Більше мільйона гривень повернула і Чорноострівська ОТГ, трохи менше за неї 828 тисяч гривень не зуміла освоїти Лісогринівецька об’єднана територіальна громада. Майже стільки ж поверне в держбюджет і Летичівська ОТГ.
Водночас Берездівська, Волочиська, Наркевицька та Сатанівська громади гроші держбюджету, передбачені на формування інфраструктури новостворених ОТГ, використали до копієчки. Трохи не вклалися у строки, а відтак використали на 99 і більше відсотків передбачені субвенцією гроші Війтовецька, Новоушицька, Гуменецька, Колибаївська, селищна Дунаєвецька, міська Полонська та Розсошанська громади.
Завдяки цільовій субвенції в об’єднаних територіальних громадах вдалося повністю реалізувати 22 проекти у чотирьох ОТГ, на 99% завершити проекти у семи об’єднаних територіальних громадах.
Для довідки: Хмельницька область у 2016 році була другою в Україні за кількістю створених ОТГ. Однак на їх розвиток отримала найбільше цільових грошей, в порівнянні з усіма іншими регіонами держави.
Автор: Тетяна Новак