ОТГ Хмельниччини повернули в держбюджет більше 12 мільйонів гривень цільових грошей.

Із майже 216 мільйонів гривень цільових коштів, які минулого року отримали  об’єднані територіальні громади Хмельниччини більше 12 мільйонів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад довелося повернути. Це сталося через те, що частина ОТГ не зуміли реалізувати проекти,  на які вони ж самі і просили гроші.

Сумну лідерську статистику очолила Маківська об’єднана територіальна громада, якій з держбюджету було профінансовано 5466,6 тис.грн. Водночас освоїти тут спромоглися лише  952 тисячі гривень, а більше 4,5 мільйонів доведеться повернути назад в державний бюджет.

У Гвардійській ОТГ стан справ із освоєнням грошей державної субвенції кращий, ніж у Макові, проте і тут отримані повноваження, відповідальність і гроші не зуміли правильно розподілити. В результаті – у державну скарбницю доведеться повернути  бюджеті на завершення реалізації проектів, які не зуміли завершити за  цільові гроші з держбюджету.

Більше мільйона гривень повернула і Чорноострівська ОТГ, трохи менше за неї 828 тисяч гривень не зуміла освоїти Лісогринівецька об’єднана територіальна громада. Майже стільки ж поверне в держбюджет і Летичівська ОТГ.

Водночас Берездівська, Волочиська, Наркевицька та Сатанівська громади гроші держбюджету, передбачені на формування інфраструктури новостворених ОТГ, використали до копієчки. Трохи не вклалися у строки, а відтак використали на 99 і більше  відсотків  передбачені субвенцією гроші Війтовецька,  Новоушицька, Гуменецька, Колибаївська, селищна Дунаєвецька,  міська Полонська та  Розсошанська громади.

Завдяки цільовій субвенції в об’єднаних територіальних громадах вдалося  повністю реалізувати  22 проекти у чотирьох ОТГ,  на 99% завершити  проекти у семи об’єднаних територіальних громадах.

 

Для довідки:  Хмельницька область у 2016 році була другою в Україні за кількістю створених ОТГ. Однак на їх розвиток отримала найбільше цільових грошей, в порівнянні з усіма іншими регіонами держави.  

Схоже

Працівники управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління ДФС у Хмельницькій області здійснили ряд контрольно-перевірочних заходів щодо виявлення порушень у сфері торгівлі алкогольними та тютюновими виробами на території населених пунктів краю. Внаслідок цього було виявлено 393 порушення Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв […]

Власне авто перестало бути нездійсненною мрією. Адже з середини літа для клієнтів ПриватБанку діють акційні умови на придбання автомобілів. А відтепер ще й за програмою «Авто в розстрочку» термін кредитування на придбання нових авто збільшено до семи років. Відтак, акційні умови кредитування на придбання нових автомобілів включатимуть в себе відсоткову ставку від 0,01% річних, аванс від 10% […]

Хмельницька місцева прокуратура виявила факти незаконного використання приватним агровиробником земель, наданих державою у постійне користування професійному аграрному ліцею. Встановлено, що у травні цього року між навчальним закладом та сільськогосподарським кооперативом укладено договір, відповідно до якого суб’єкту господарювання передано в користування земельну ділянку, розташовану на території Чорноострівської ОТГ Хмельницького району. Однак, під виглядом цього правочину насправді […]