Один обморожений, вісім – з переломами

У Хмельницькому міському травмцентрі різко побільшало пацієнтів. Лише за учорашній день прийняли 90 осіб. Двох людей госпіталізували з переломами кінцівок, ще в одного чоловіка – обмороження кисті руки ІІ ступеня.

«За словами пацієнта, травму він отримав о третій години ночі. Впав на землю і невідомо, скільки пролежав. Спочатку болю не відчував. Звернувся до нас уже зранку. В нього обмороження кисті ІІ ступеня», – повідомив завідувач травматологічним центром Хмельницької міської лікарні Руслан Колєсніков.

Це поки що єдиний пацієнт, який постражадав від сильного морозу і звернувся до хмельницьких медиків. Але якщо надворі не потеплішає – аналогічних випадків може бути більше. Обмороження можна отримати як при -10, так і при плюсовій температурі повітря, нагадують лікарі.

«На вулиці нижче 10 градусів – вже можна отримати обмороження. Але якщо є вітер – то можна навіть при температурі 0 або +1. Все залежить від швидкості вітру і рівня вологості повітря. Слід одягати рукавиці, тепле взуття, не носити важких предметів, щоб не перетискали руку і зняти металеві прикраси», – наголошує Руслан Колєсніков.

Якщо відчуваєте, що дуже змерзли – зайдіть у найближчий пункт обігріву. У Хмельницькому вони є на вокзалах, у лікарнях та соціальних закладах. На міському пляжі розгорнули великий мобільний пункт обігріву. Тут не лише запопонують гарячого чаю, а й нададуть першу медичну допомогу.

«Якщо до нас прийшла людина, в якої помітні симптоми обмороження чи переохолодження, ми одразу викликаємо швидку і, тим часом, можемо надати першу медичну допомогу. Всі медикаменти, перев’язочні матеріали у нас є. Також звертаємося до хмельничан з проханням приносити до пункту обігріву харчі і теплі речі, якщо є така змога. Тут вони згодяться», – каже командир загону швидкого реагування Руслан Горин.

Влада повідомляє, що в області розгорнули понад півтори сотні пунктів обігріву. За кілька діб їх уже відвідали 170 людей.

Схоже

Сьогодні, 24 березня, о 20:30 на одну годину зануряться у темряву сотні знакових споруд світу та десятки тисяч будинків, щоб приєднатися до всесвітнього природоохоронного руху. Управління з питань екології благоустрою міста закликає небайдужих жителів міста Хмельницького приєднатись до кампанії Година Землі і вимкнути світло на 1 годину! Хмельничани цього року ввосьме підтримають акцію. Крім цього, 24 березня о […]

Весняний призов триватиме від 1 квітня до 31 травня.  Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 15 лютого 2018 року № 33/2018 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” у квітні-травні 2018 року […]

У період з 1 до 30 квітня 2018 року громадяни, які володіють зброєю та боєприпасами без законних підстав, матимуть змогу добровільно здати її до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім […]