У Хмельницькій області немає жодної дози сироватки проти дифтерії

Лікувати хворих фактично нічим. Медики кажуть: якщо в когось діагностують дифтерію – людина просто помре. «В нас був випадок коли поступила хвора з підозрою на дифтерію. Жах, немає сироватки. Дифтерія – це специфічне лікування. Якщо людині не вести сироватку – вона б просто померла. Слава Богу, що діагноз не підтвердився. Нам немає чим надавати допомогу хворим на дифтерію», каже головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні  Оксана Піддубна. Протидифтерійної сироватки Хмельниччина не отримує вже 2 роки. Така ж ситуація і в інших областях. Медики вважають, що проблема в недолугих українських законах. Бо у них написано, що фінансувати закупівлю подібних препаратів мають місцеві бюджети. Але закордонним виробникам сироватки такі умови не підходять –  заключати договори на продаж малої партії товару їм не вигідно. У Міністерстві охорони здоров’я знайшли вихід із ситуації. Але він поки-що лише на папері. «Необхідно створити своєрідні центри по всій Україні, щоб там зберігався незнижувальний запас цих сироваток. Тоді кожна б лікарня могла скільки треба – стільки й собі закупити. Отаке бачення Міністерства охорони здоров’я» – повідомив головний епідеміолог Департаменту охорони здоров’я ОДА Олександр Мирний. За останні роки в області не було випадків захворювання на дифтерію. Але досвідчені медики добре пам’ятають епідемію цієї страшної недуги. Вона припала на початок 90-их. Оксана Піддубна: «Більшість з нас приймали в ній участь, надавали допомогу.  Люди вмирали просто десятками. Була одна сім’я – батько і мати залишилися живі, а їхні діти померли». Олександр Мирний: « Я добре це пам’ятаю, це був 1993-1994 рр. Тоді вмирали в основному дорослі люди. Маючи сироватку, ми не могли їх врятувати, бо в них не було щеплень». Саме щеплення  – основний і найефективніший спосіб профілактики дифтерії. Щоправда, і з постачанням вакцин в області в останні роки теж були перебої. Зараз препарати для щеплення на Хмельниччині є у повному обсязі – вистачить і для дітей, і для дорослих. Медики нагадують – щоб в країні виробився колективний імунітет до дифтерії, вакцинацією слід охопити 95% населення.

Довідково:  Дифтерія – це гостре   антропонозне   інфекційне захворювання . Передається повітряно-крапельним шляхом. Вражає ротоглотку та дихальні шляхи. Раніше її називали «смертельною виразкою горла» або «задушливою хворобою». 

Схоже

Дороговартісний медичний апарат 15 грудня передав міський голова Михайло Сімашкевич  для потреб територіальному центру соціального обслуговування “Турбота”. Придбано фотонний апарат Коробова за кошти міського бюджету. В основу терапевтичних функцій даного пристрою покладено нормалізацію роботи регуляторних систем організму людини, покращення мікроциркуляції крові та лімфи, підсилення киснетранспортної функції крові. “Відвідувачі закладу неодноразово зверталися з проханням придбати цей прилад, […]

Останнім часом кількість пацієнтів із хворими нирками зростає. Тому в області заговорили про потребу спеціалізованого центру, де були би сконцентровані усі засоби для надання допомоги таким хворим. Про захворювання нирок та плани щодо створення нового закладу розмовляємо із заступником головного лікаря обласної лікарні з хірургічної роботи, доктором медичних наук, Заслуженим лікарем України  Олексієм Підмурняком. — […]

До Всесвітнього Дня діабету хмельничан запрошують пройти тест на визначення рівня цукру у крові. Спеціальні пункти розгорнули у торгових центрах “Квартал” та “Оазис”. Працюють вони впродовж двох днів — 13 та 14 листопада з 10.00 до 16.00. Результат городяни отримують одразу на місці. Зачекати необхідно усього дві-три секунди. Подробиці у сюжеті МТРК “Місто”