Мешканці Хмельниччини мають бути обережними: у сусідній області птахи хворіють на грип

Не встиг рік Півня увійти у свої права, як проблеми спіткали його пернатих родичів із сусідньої Чернівецької області. Там на водоймищі в с.Чортория Кіцманського району було зареєстровано падіж диких лебедів – загинуло понад 20 птахів.

Уже 2 січня при дослідженні відібраних проб біоматеріалу встановлено діагноз – «грип птиці». Одразу ж у зоні ризику були встановлені карантинні обмеження.

Наші ж ветеринари запевняють, що на Кам’янеччині все спокійно, бо господарі пернатих не зверталися зі скаргами на масовий падіж чи захворювання домашніх птахів.

– Все ж власникам птиці треба бути обережними, – каже головний спеціаліст відділу безпеки харчових продуктів і ветеринарії Держпродспоживслужби Віктор СЕНИК, – адже ця вірусна інфекція поширюється досить швидко і вражає навіть людей. Найчастіше в домогосподарства інфекцію заносять мігруючі птахи. Хвороба у домашніх пернатих перебігає дуже швидко і з летальними наслідками.

У людей же на початку захворювання спостерігаються симптоми звичного грипу: жар, кашель, біль у горлі та м’язах. Тому за перших ознак проконсультуйтеся із лікарем. Для запобігання інфікуванню домашньої птиці варто перевести її на закрите утримання. А м’ясо, яке вживаєте, термічно обробляти.

Джерело: газета “Подолянин”

Схоже

Від сьогодні розпочинається прийом робіт на відкритий творчий конкурс з визначення розробника бренду та брендбуку Хмельницького. Через конкурс визначатимуть кращу концептуальну ідею бренду міста Хмельницького, яка має відображати конкурентні переваги міста Хмельницького: економічний та рекреаційний потенціал, географічне положення, історико-культурну унікальність (знакові об’єкти та особистості), ідентичність хмельничан, сучасний вектор розвитку міста. Запропонована концепція бренду має бути […]

Тут виховується лише 15 особливих діточок, та всі вони випромінюють радість, творчість та добро. З нагоди Дня людей з обмеженими можливостями до  дитячого реабілітаційного центру , що у Деражні, завітав депутат Хмельницької обласної ради Вадим Лозовий. «Це вже не вперше, коли ми приїжджаємо у цей заклад, тож я можу сказати, що ми вже давні друзі. […]

До Полонського районного суду звернулося місцеве управління соціального захисту населення з позовом, у якому просило стягнути з переселенця із зони АТО безпідставно отриману щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. За її призначенням чоловік звернувся ще у листопаді 2014 року. І відтоді двічі на […]