Мешканці Хмельниччини мають бути обережними: у сусідній області птахи хворіють на грип

Не встиг рік Півня увійти у свої права, як проблеми спіткали його пернатих родичів із сусідньої Чернівецької області. Там на водоймищі в с.Чортория Кіцманського району було зареєстровано падіж диких лебедів – загинуло понад 20 птахів.

Уже 2 січня при дослідженні відібраних проб біоматеріалу встановлено діагноз – «грип птиці». Одразу ж у зоні ризику були встановлені карантинні обмеження.

Наші ж ветеринари запевняють, що на Кам’янеччині все спокійно, бо господарі пернатих не зверталися зі скаргами на масовий падіж чи захворювання домашніх птахів.

– Все ж власникам птиці треба бути обережними, – каже головний спеціаліст відділу безпеки харчових продуктів і ветеринарії Держпродспоживслужби Віктор СЕНИК, – адже ця вірусна інфекція поширюється досить швидко і вражає навіть людей. Найчастіше в домогосподарства інфекцію заносять мігруючі птахи. Хвороба у домашніх пернатих перебігає дуже швидко і з летальними наслідками.

У людей же на початку захворювання спостерігаються симптоми звичного грипу: жар, кашель, біль у горлі та м’язах. Тому за перших ознак проконсультуйтеся із лікарем. Для запобігання інфікуванню домашньої птиці варто перевести її на закрите утримання. А м’ясо, яке вживаєте, термічно обробляти.

Джерело: газета “Подолянин”

Схоже

З метою створення Дунаєвецького молодіжного центру, в міській бібліотеці відбулася чергова зустріч голови громадської організації «Молодь за конкретні справи» з представниками дошкільних навчальних закладів, педагогами – організаторами та бібліотекарями. На зустрічі мова йшла про створення такого центру, де б молодь могла раціонально і з користю використовувати свій вільний час, виявити всі свої таланти, відпочити в […]

З наближенням тепла торгівля першими весняними квітами набирає обертів, тому Державна екологічна інспекція у Хмельницькій області вкотре наголошує: збирати та продавати первоцвіти суворо заборонено! Відповідальність за такі дії передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення. З метою збереження ранньоквітучих об`єктів рослинного світу в рамках проведення операції «Первоцвіт – 2018» Державною екологічною інспекцією у Хмельницькій області щоденно […]

17 мільйонів гривень тимчасово вільних коштів міського бюджету Кам’янця-Подільського розміщено на депозитному рахунку у ПриватБанку. Згідно з умовами договору, гривневий депозит зі ставкою 9,99 % річних відкрито у березні. Термін дії вкладу – до 20 грудня 2018 року. Нагадаємо, у лютому в Кам’янець-Подільській міській раді відбувся конкурс щодо розміщення тимчасово вільних коштів міського бюджету на […]