На Хмельниччині продовжують боротися з псевдопідприємництвом

У Хмельницькій області існують так звані «народні підприємства» та «народні підприємці». Про їх діяльність та контроль над ними велася розмова на нараді в облдержадміністрації. На ній заслухали доопрацьовані правові пропозиції Хмельницького університету управління та права та Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області щодо внесення змін до законодавства України у контексті боротьби з цим явищем.

У засіданні взяли участь фахівці Хмельницького університету управління та права, представники Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, правоохоронних органів, Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.

Розпочинаючи засідання, т.в.о. першого заступника голови облдержадміністрації  Олег Гуменний проінформував присутніх на предмет діяльності на території області псевдотериторіальних громад.

На нараді було відмічено, що завдяки зусиллям правоохоронних органів та фіскальної служби на території області спостерігається відносний порядок щодо діяльності «народних підприємців».

Разом з тим, існують слабкі місця в даному питанні – судова гілка влади, де ще не існує єдиної послідовності дій щодо протиправної діяльності угрупування та прийняття відповідних рішень.

Також учасниками наради наголошено, що реєстрація фейкових народних територіальних громад, дає можливість розвитку цього злочинного руху, основним завданням якого є підрив довіри до існуючої влади, дестабілізація суспільства та створення конфліктів всередині держави.

Тому, прийнято ряд рішень, реалізація яких сприятиме вирішенню проблемних питань, пов’язаних із викоріненням такого явища як «народні підприємства» та «народні підприємці», а саме:

– постійний контроль за найменшими проявами діяльність «народних підприємств» та «народних підприємців»;

– підготовка звернення до КМУ і ВРУ з пропозицією щодо внесення змін до чинного законодавства з метою усунення прогалин у законодавчій базі, які активно використовують члени цього псевдооб’єднання;

– негайне врегулювання питання реєстрації народних територіальних громад.

Джерело сайт Хмельницької ОДА

Схоже

Весняний призов триватиме від 1 квітня до 31 травня.  Відповідно до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, Указу Президента України від 15 лютого 2018 року № 33/2018 “Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році” у квітні-травні 2018 року […]

У період з 1 до 30 квітня 2018 року громадяни, які володіють зброєю та боєприпасами без законних підстав, матимуть змогу добровільно здати її до поліції, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності. Відповідно до статті 263 Кримінального кодексу України «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами» носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім […]

В управлінні праці та соціального захисту населення взялися за розроблення Програми зайнятості хмельничан на наступних два роки. У майбутню Програму планують включити окремі пункти стосовно допомоги у працевлаштуванні особам, які не здатні конкурувати на ринку праці та створення робочих місць за рахунок залучення інвесторів у місто. Детальніше у сюжеті ТРК “Місто”