На Хмельниччині продовжують боротися з псевдопідприємництвом

У Хмельницькій області існують так звані «народні підприємства» та «народні підприємці». Про їх діяльність та контроль над ними велася розмова на нараді в облдержадміністрації. На ній заслухали доопрацьовані правові пропозиції Хмельницького університету управління та права та Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області щодо внесення змін до законодавства України у контексті боротьби з цим явищем.

У засіданні взяли участь фахівці Хмельницького університету управління та права, представники Головного територіального управління юстиції у Хмельницькій області, правоохоронних органів, Хмельницького обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури облдержадміністрації.

Розпочинаючи засідання, т.в.о. першого заступника голови облдержадміністрації  Олег Гуменний проінформував присутніх на предмет діяльності на території області псевдотериторіальних громад.

На нараді було відмічено, що завдяки зусиллям правоохоронних органів та фіскальної служби на території області спостерігається відносний порядок щодо діяльності «народних підприємців».

Разом з тим, існують слабкі місця в даному питанні – судова гілка влади, де ще не існує єдиної послідовності дій щодо протиправної діяльності угрупування та прийняття відповідних рішень.

Також учасниками наради наголошено, що реєстрація фейкових народних територіальних громад, дає можливість розвитку цього злочинного руху, основним завданням якого є підрив довіри до існуючої влади, дестабілізація суспільства та створення конфліктів всередині держави.

Тому, прийнято ряд рішень, реалізація яких сприятиме вирішенню проблемних питань, пов’язаних із викоріненням такого явища як «народні підприємства» та «народні підприємці», а саме:

– постійний контроль за найменшими проявами діяльність «народних підприємств» та «народних підприємців»;

– підготовка звернення до КМУ і ВРУ з пропозицією щодо внесення змін до чинного законодавства з метою усунення прогалин у законодавчій базі, які активно використовують члени цього псевдооб’єднання;

– негайне врегулювання питання реєстрації народних територіальних громад.

Джерело сайт Хмельницької ОДА

Схоже

За результатами проведених фахівцями управління Західного офісу Держаудитслужби Хмельницькій області ревізій протягом поточного року виявлено втрат матеріальних та фінансових ресурсів на загальну суму 24,9 млн гривень. Завдяки проведеній аудиторами роботі державі відшкодовано втрати на суму понад 16,8 млн грн, зокрема, порушники фінансової дисципліни повернули до бюджетів усіх рівнів понад 3 млн гривень. Як показали державні фінансові […]

У рамках Програми бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Хмельницького на 2017-2019 роки, жителі області подали 102 проекти. Більшість із них стосувалася галузі освіти. На  засіданні Комісії з питань Бюджету участі 19 жовтня 2018 року  кожен проект був розглянутий на відповідність до вимог Положення про бюджетування за участі громадськості (Бюджет участі) міста Хмельницького, затвердженого […]

Протягом дев’яти місяців 2018 року підприємці Хмельницької області, які працюють за спрощеною системою оподаткування, відрахували до місцевих бюджетів краю 542,9 мільйона гривень єдиного податку. А це на 95,4 мільйона гривень більше, ніж у січні-вересні минулого року. Найбільшу частку надходжень єдиного податку традиційно забезпечили підприємці-фізичні особи, сплативши понад 328,1 мільйона гривень. Юридичні особи – платники третьої […]